Ocena kierowcy - Volkswagen Touareg I

włodek, 12 lat temu
Silnik 5.0 V10 TDI 313KM 230kW
Rok produkcji 2005
Volkswagen Touareg I 5.0 V10 TDI 313KM 230kW 2002-2010 - Oceń swoje auto
Silnik : osiągi i jazda tym samochodem to czysta przyjemność,bardzo dobre hamulce i jak na swoje wymiary auto bardzo zwrotne(w porównaniu zaudi q7 czy toyotą lc)
rewelacja,praca(mruczenie)tego potwora jest nie powtarzalna,równa,może jestem maniakiem ale wolę słuchać silnika niż muzyki w tym samochodzie a nagłośnienie jest super,elastyczność no cóż 300 koni i ten moment obrotowy robi swoje ci co narzekają niech kupią sobie samolot
jest OK,trochę myśli przy szybkiej zmianie biegów ale da się przeżyć
dla mnie rewelacja,pneumatyka działa super(oby się nie psuła)pokonywanie nierówności czy zakrętów to przyjemność,jedzie jak po szynach
siedzi się wysoko i widoczność jest dobra, aczkolwiek prawy środkowy słupek i fotel pasażera są szerokie i trzeba uważać żeby komuś nie wyjechać
wszystko jest takie proste(jak w vw) można by rzec jak od linijki bez fantazji i brawury ale to chyba + bo trudno się pogubić a oto chyba w tym wszystkim chodzi
klimka działa bez zarzutów,ogrzewanie też
z przodu jest OK,z tyłu nie wiem nie jeździłem,ale nikt z pasażerów do tej pory nie narzekał
dla mnie super słychać troszkę mruczenie silnika ale to przecież diesel nie jest on uciążliwy a raczej przyjemny a przy włączonej cicho muzyce-ginie
no cóż jak ktoś myśli że będzie to 8l na 100 to się myli,5lv10 trzeba napełnić,300 koni nakarmić i 2640kg rozpędzić ale nie ma tragedii przy tych osiągach i frajdzie z jazdy 12,5l średnio na 100km jest do przyjęcia,straszyli mnie że będzie 20 i więcej a to nie prawda

On - zużycie paliwa dla silnika 5.0 V10 TDI 313KM 230kW [l/100km]

12,2