Ocena kierowcy - Volvo 460

mieszko80@interia.pl, 15 lat temu
Rok produkcji 1996
Volvo 460 1.8 90KM 66kW 1991-1996 - Oceń swoje auto
Silnik : a dokladniej to nie wiadomo...czasem po zapaleniu traci moc. trwa to do 5 pierwszych minut a potem jest ok. troche irytujace...wymieniony filtr paliwa, sprawdzona pompa wyczyszczone/nowe przewody o to samo...
90KM to troszeczke malo, 10 wiecej i bylby cud;)
jak na razie odpukac bez zastrzezen...jedyny minus to skrzypienie lewarka przy wbijaniu piatki...
jest ok, jedynt mankament to tluczace sie troche tylne zawieszenie na dziurach, oprocz tego bez problemow.
do przodu i na boki super ( co prawda nie widac dlugich zderzakow - co przy precyzyjnych dojadach lub parkowaniu moze stanowic problem) do tylu jako ze mam spojler troche gorzej -zwlaszcza przy cofaniu -ciezko ocenic odleglosc nawet po 2 latach uzytkowania.
super, wszystko w zasiegu reki... i bardzo wygodne siedzenia. u mnie zarowno kierowcy jak i pasazera regulowanie sa:gora-dol, oparcie oraz oparcie na odcinku ledzwiowym - luksusy;)
nic dodac nic ujac - bardzo dobrze sie sprawuje, zero zaparowanych szyb ( zwlaszcze jak nasz model z klima)
dla kierowcy i osoby siedzacej z przodu bardzo duzo miejsca i jest na prwade konfortowo, troszeczke gorzej z tylu - czworka osob nie powinna miec wiekszych trudnosci z dosc przyjemna jazda, natomiast w piatke robi sie ciasno al da sie przezyc...
dobre jesli se jedzie w granicach 70-90km/h. nie wiem jak jest w innych smochodach tego typu ale zaczynajac od 110km/h slychac glosny silnik oraz szum powietrza.
nei narzekam, chodz wychodzi mi po miescie ok 8-9l w zaleznosci jak jade, na trasie wyszlo ok 7.5 przy sredniej 120-130 w zimie
kupilem ten samochod w angli wiec zaplacilem bardzo malo...co najmniej 3krotnie mniej niz w polsce... ale tutaj takie ceny to norma. co do reszty jak na razie jestem zadowolony.
oprocz normalnych wymian czesci eksploatacyjnych , obpukac wszystko jest ok.
nie bylo

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 90KM 66kW [l/100km]