Ocena kierowcy - Volvo 460

dtp@xl.wp.pl, 20 lat temu
Silnik 1.9 TD 90KM 66kW
Rok produkcji 1994
Volvo 460 1.9 TD 90KM 66kW 1994-1996 - Oceń swoje auto
Nie jest to samochód zły. Starałem się ocenić go obiektywnie, a nie patrząc przez pryzmat swoich potrzeb. Szkoda takiego wozu na dziurawe warszawskie ulice. Części są drogie, można używać tańszych zamiennikó i broń Boże nie jechać do autoryzowanego serwisu. Zainteresowanym mogę podać namiary na dwa bardzo dobre warsztaty w okolicach Warszawy. Tam się płaci za części i robociznę, a nie za autoryzację Volvo.
Jak to Diesel - hałaśliwy. Ale nie jest źle. Bardzo dynamiczny, zwłaszcza przy szybkości pow. 120 km/h. Benzyniak 2 litry przy tej szybkości nie ma szans z 1.9 TD Nie jest już w stanie tak dynamicznie przyspieszyć np. do 170 km/h
Działa bez zarzutu, ale nie da się szybko zredukować biegu. No cóż - nie jest to sportowy wóz.
Bez zastrzeżeń. Prowadzi się lekko i pewnie.
Trochę tylko przeszkadza tylny spoiler, ale można się przyzwyczaić.
Prostota i czytelność. Jednak wersja z szyberdachem ma baaaardzo poważną wadę - lampka oświetlająca wnętrze jest na środku, co uniemożliwia kierowcy odczytanie chociażby planu. Tam gdzie lampka być powinna jest sterowanie szyberdachem.
Jak w każdym wozie bez klimatyzacji - latem można tam kurczaka upiec. Ale w zimę nie jest źle.
Jest wystarczająca.
Silnik nie przeszkadza, ale szum wiatru przy większych szybkościach. Częściowo to wina owiewki od szyberdachu, która nie jest fabryczna.
Udało mi się osiągnąć w trasie 5,2 litra na setkę. W mieście bierze ok. 5,8
Zdecydowanie lepszy zakup niż jakiś koreański wynalazek.
Trochę za często przepalają mi się żarówki i nie wiem, czego to wina. Bo chyba nie żarówek.
Jak mam go ponad dwa lata, nie miałem z nim większych problemów. Ale owszem - usterki się zdarzają. Wydałem ponad 1000 zł na remont maglownicy.
Volvo 460