Ocena kierowcy - Volvo C70 I Coupe

Rok produkcji 1999
Volvo C70 I Coupe 2.0 20V Turbo 225KM 165kW 1997-2002 - Oceń swoje auto
Silnik : Pięknie się \'zbiera\'
Inne : przy 100 tys km ciekł olej z pompy wspomagania
Mimo drobnych wad uwielbiam to auto :)
Z pracy silnika jestem bardzo zadowolony. Jest to samochód z turbiną więc niestety jest też tzw. turbo dziura. Prawdziwe oblicze auta wychodzi po 4tys obr/min
Ciężko mi powiedziec jak się spisuje na dłuższą metę (mam auto dopiero kilka miesięcy). Jednak przy 100 tys km przebiegu chodzi idealnie, biegi zmieniają się płynnie i bezproblemowo. A z samej skrzyni nie widac żadnych wycieków
Tu już nie jest tak kolorowo. Przede wszystkim promień skrętu jest wprost żenujący. Do dziś widzę szydercze uśmieszki ludzi pod supermarketem gdzie małe rondo na parkingu musiałem pokonac z korektą. Sam nie mogłem w to uwierzyc, ale się stało. Poza tym przy maksymalnym skręcie słychac jakieś dziwne dźwięki (mechanik nic nie znalazł)
Ciężko się do czegokolwiek przyczepic. Patrząc w lusterko wsteczne lub obracając się przez ramię widocznośc jest jak to w coupe, czyli ani zła ani dobra. Jedynie lusterka boczne mogłyby byc odrobine większe.
To co bym zmienił to przełącznik funkcji komputera (zasięg km/spalanie/spalanie chwilowe itp). Wolałbym żeby był tak umiejscowiony abym nie musiał odrywac rąk od kierownicy. Poza tym ok
Obcy jest mi problem parujących szyb w deszczową pogodę. Jeśli chodzi o ogrzewanie to moje Volvo grzeje się jak szczerbaty na suchary. W mrozy dochodzące -15 stopni w aucie przyjemnie robi się po przejechaniu 2-3 km.
Jako osoba mająca 190 cm wzrostu nie mam żadnych problemów, jest regulacja kierownicy, miejsca na nogi też jest wystarczająco. Pasażerowie nie narzekali.
Mimo że, auto krótko jeździ po naszych dziurawych drogach to plastiki lubią piszczec. Jest to szczególnie irytujące w zimę kiedy wszystko jest sztywne i twarde.
Spalania nie mierzę, komputer pokazuje w granicach 12 l/100km (jeżdżę głównie w cyklu mieszanym)Jednak takim urządzeniom nie można do końca ufac. W Peugeocie Boxer, którym jeżdżę komputer spalanie zaniża o 2 l/100km. Volvo pali tyle ile musi, jak ktoś chce aby auto było ekonomiczne to niech szuka czegoś innego.
Na zachodzie te auta są znacznie droższe niż w Polsce i nie mam pojęcia dlaczego tak jest. Żeby kupic dobry egzemplarz w PL trzeba się trochę naszukac, a żeby kupic dobry egzemplarz zagranicą trzeba odpowiednio zapłacic. Mimo wszystko warto bo C70 jest zawsze bogato wyposażone i tańsze od niemieckich i japońskich aut tej klasy.
Zbyt krótko mam to auto żeby się wypowiadac.
Zbyt krótko mam to auto żeby się wypowiadac.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 20V Turbo 225KM 165kW [l/100km]

10,6