Ocena kierowcy - Volvo S80 I

hakito, 16 lat temu
Silnik 2.5 TDI 140KM 103kW
Rok produkcji 2000
Volvo S80 I 2.5 TDI 140KM 103kW 1999-2000 - Oceń swoje auto
Silnik : Ekonomiczny i dynamiczny.
Jedyny minus to gabaryty - szczególnie doskwiera jak parkujemy w mieście.
Jak na diesele silnik pracuje cicho i równo - rasowy mruczenie mi sprawia przyjemność. Koszty serwisu są naprawdę niskie - silnik montowany był wcześniej w Audi A6 - jest to 4 cylindrowy potwór, a części zamienne są bajecznie tanie i łatwo dostępne. Spalanie na mieście nie przekracza 7,5 litra na 100 km. 140 KM to może wydawać się nie wiele jak na tak duży samochód, ale samochód jest bardzo zrywny nawet do 160 km.
Jeżdżę automatem - pracuje miękko, a przełącza biegi delikatnie. mimo braku przełącznika sport skrzynia wyczuwa macis na gaz i odpowiednio dobiera obroty do stylu jazdy.
Oczekiwałem trochę więcej - może nie można się doczepić, bo samochód trzyma się jak przyklejony - jednak nie jest przystosowany do polskich dróg, polskich leżących policjantów itd.
Przód oraz boki są naprawdę ok - ale tyłu bez parktronic to nie można wyczuć - samochód ma ponad 5 metrów, więc trzeba mieć naprawdę doświadczenia w parkowaniu.
Siedzenia - może bardziej nazwałbym to fotelami - najlepsze jakie miałem przyjemność dosiadać. nie są to fotele kubełkowe - i całe szczęście :-). kierownica regulowana w 2 płaszczyznach też ułatwia zajęcie odpowiedniej pozycji, a deska jest zaprojektowana jak dla głąba - czuję się z tym świetnie :-)
Ogrzewane fotele, 2 strefowy klimatronic - brakuje jedynie termometra pokazującego aktualną temp. w środku auta.
Wszystko jest ok dopóki nie trzeba odpiąć lub zapiąć pasów bezpieczeństwa - wtedy okazuje się, że niema tak dużo miejsca.
Słychać polskie drogi - choć jeszcze nie jeżdziłem samochodem aby nie było nic słychać :-) - ale cały czas szukam.
5,5 litra/100 km na trasie oraz do 7,5 w mieście to wynik z którego można być dumnym przy samochodzie tych gabarytów i tej mocy. ceny materiałów eksploatacyjnych - jak do golfa :-)
Kupiłem 8 letni egzemplarz sprowadzony z niemiec - za tą cenę mogłem kupić 7 letnie A8 - na szczęście mam VOLVO.
W miesiącach zimnych miałem małe kłopoty z szybami elektrycznymi - teraz jest ciepło i jest OK.
Nie miałem przyjemności - można mu ufać jak matce.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.5 TDI 140KM 103kW [l/100km]

6,4