Ocena kierowcy - Volvo S80 I

daro144@vp.pl, 15 lat temu
Silnik 2.5 TDI 140KM 103kW
Rok produkcji 2000
Volvo S80 I 2.5 TDI 140KM 103kW 1999-2000 - Oceń swoje auto
Inne : wszysko od spalania poprzez komfort itd.Autko jeźdźi w Białymstoku
Układ elektryczny : świecące kontrolki-jeżli ktoś nie ma nowego programu do odczytu lub nie potrafi sprecyzoać usterki nie dawajci mu sam.do naprawy
Zawieszenie : stuki-przegląd nie wykazał żadnych usterek dopiero zaprzyjaźnieni facowcy znaleźli wybitą gumkę w amortyzatorze i wypracowaną skiralę która w dziurach stukała zwój o zwój
elektryk tylko ten który na odpowiedni program(nowy),stwierdził usterkę bardzo szybko a byłem u naprawdę dobrych facowców to jedyny problem z jakim się borykałem jakiś czas ale tylko poprzez zachłanność niby fachowców
Silniczek pracuje ślicznie przy tym przebiegu(280000tys) , nie bierze oleju chyba juz czas na regulację zaworów ale jeszcze poczekam , regularna wymiana filtrów i oleju( jeżdżę na shellu) i nic poza tym
jestwm bardzo zadowolony , jednak przy dynamicznej jeździe przy dużych obrotach czuć przejścia przy zmianie biegów , ale to nie jest sam .do jazdy sportowej
nie jeździłem jeszcze samochodem żeby tak pięknie trzymał się drogi , amiałem kilka sam.z salonu{honda accord,passat,mitcubischi carisma), te wózki nawet nie powinny stać obok ,a sam .kupiłem z przebiegiem 240000tys,teraz przy280tys wymieniłem z tyłu amortyzatoty a były orginalne i nie ze względu na zużycie gdyż na kołyskach czujniki pokazywały wszysto ok.ale była wybita gumka dolna w jedym z nich ,dlatego wymieniłem oba
jak ktoś jeżdxi na lusterkach tak ja to nie ma różnicy czy to bus czy osobówka i tak sobie poradzi, lusterka boczne bardzo dobre
zależy jak kto jeździ , ja czsami chcę wcisnąć 250km bo tyle idzie to pali 12l , ale przeważnie w trasi jeżdżę 120km/godz -to wychodzi 7-8l zaznaczam przy włączonej non stop klimie gdyż tak jeżdże w lato i zimę , ostatnio sprawdzałem w trasie przy prędkości do 90km spalił 4,2lna 80km, w mieście zimą max.9.5
świetne -zimą wychodzę przed dom odpalam w ciągu 5-8min wszystkie szybki suchiutkie,oczywiście filtr wymieniam przy każdej wymianie oleju(jadę cały czas na zamiennikach)nieorginałach
zrobiłem w ciągu dnia 2500km i nie czułem zmęczenia to oczymś świadczy , z tyłu miałem 2 pasażerów których opinie były również bardzo pozytywne
tak jak wspomniałem wcześniej przy tym przebiegu powinienem już wyregulować zawory ,albo jestem przewrażliwiony , dla mnie on cyka
w porównaniu do tej wagi i konforu jazdy to 5
adekwatny ale przy tym jaki konfort , oczywiście za cenę którą jest obecnie wart ok30tys można kupić jakiś tam mniejszy samochodzik .ale ogólne koszty są zbliżone , aprzyjemność z jazdy nieporównywalna
często przepalają mi się żarówki mijania z tyłu
pociekła mi delikatnie pompa wtryskowa znalazłem sprawdzonego fachowca koszt 400zł,wymieniłe drążki i końcówki kosz niewieki ,niepamiętam,klocki włożyłem nie orginalne chciałem taniej jeźdiłem pół roku teraz mam naprawdę dobre również nie orginały 450zł

On - zużycie paliwa dla silnika 2.5 TDI 140KM 103kW [l/100km]

6,8