Ocena kierowcy - Volvo S80 I

Denar, 14 lat temu
Silnik 2.5 TDI 140KM 103kW
Rok produkcji 2000
Volvo S80 I 2.5 TDI 140KM 103kW 1999-2000 - Oceń swoje auto
Silnik : Spalanie , jakość materiałów, solidne wykończenie, trwałość, bezawaryjność.
Zawieszenie : drążki kierownicze i reakcyjne
Układ elektryczny : niegroźne ale denerwujące błędy komputera i układów samochodu
Auto kupiłem 4 lata temu z przebiegiem 214 tyś. Teraz ma już przekroczone 290 tyś. Jestem naprawdę zadowolony z tego samochodu. Żadnej poważnej awarii. Jedynie niewielki problemy z zawieszeniem ale nie ma mocnych na polskie drogi. Solidne szwedzkie wykonanie (schyłek rodzimej produkcji - później po przejęciu przez Forda marka straciła na niezawodności). Auto klasy wyższej jednak z zewnątrz skromne, nierzucające sie w oczy. Silnik bardzo oszczędny (niemiecki AEL). Wytrzymała i bezawaryjna jednostka. Czasami na desce zapala się lambda ale na szczęcie to tylko błąd, wystarczy wykasować z pamięci. Jeszcze dłuuuugo nim pojeżdżę.
oceniam dobrze
częste wajchowanie, zbyt krótki 5 bieg - mogli by nieco wydłużyć ale na plus nie trzeba redukować przy wyprzedzaniu
moim zdaniem bardzo dobrze pracuje na nierównościach ale za to jest za miekkie na łukach przy wiekszych prędkościach.
denerwują mnie tylko przednie słupki - czasami zasłaniają na skrzyżowaniach
zimą długo się nagrzewa wnętrze ale to diesel z dużym silnikiem. Wydajna wentylacja. Duzo punktów nawiewowych. Bardzo przydatna funkcja osuszania przedniej szyby. Klimatyzacja również ok.
Miejsca jest duuużo
I tu kolejny duży plus. Aut miałem dużo przeważnie benzynowych i żadne nie było tak wyciszone jak s80 z dużym dieslem.
A to, za co najbardziej cenię ten samochód. Rewelacja!
Marka nie należy do tanich ale moim zdaniem samochód na pewno wart tych pieniędzy (w 2006 zapłaciłem 36tyś). Przyznam, że głównym kryterium mojego wyboru było bezpieczeństwo.
ogólnie wszystko solidnie wykonane. nie ma problemów
odpukać. nie zdarzyło się

On - zużycie paliwa dla silnika 2.5 TDI 140KM 103kW [l/100km]