Ocena kierowcy - Volvo S80 I

piotr, 14 lat temu
Silnik 2.5 TDI 140KM 103kW
Rok produkcji 1999
Volvo S80 I 2.5 TDI 140KM 103kW 1999-2000 - Oceń swoje auto
Jest to moje drugie volvo,i troche się zawiodłem. Widoczność zwłaszcza do tyłu i brak miejsca na stopy, w tak dużym aucie przeszkadza w codziennej jeździe po mieście. Za to w trasy idealne auto, mimo diesla ciche , bardzo wygodne,i 5l/100.Komfortowe i prestiżowe. Tylko te zaparowane kierunkowskazy-lipa. ale wybaczam mu wady za to jak się prowadzi w trasie i wyposażenie jak w samolocie
Kultury brak,straszny klekot, w mieście trzeba pilnować obrotów bo przy niskich dostaje czkawki, powyżej 2000-ok,powyżej-3000 ma dobrego kopa. W trasie na 5-biegu przyspiesza od 100, poniżej porażka.W porównaniu do 2,5 TDI BMW ze trzy razy głośniejszy, przyspiesza podobnie, mniej spala.W trasie da się zejść do 5l- przy norm jeździe 120-140max
Gdyby nie, bardzo krótki drugi bieg byłaby idealna.Bardzo precyzyjna, krótki skok,mimo dużego przebiegu auta pracuje idealnie
Zawieszenie komfortowe, choć z przodu przedostają się stuki przy wjeżdżaniu w dziury.Bardzo dobrze trzyma się drogi, test łosia zaliczył przy ponad 130,uratował mi życie.W zakrętach i przy dużych prędkościach rewelacja-trzeba sie bardzo postarać o pisk opon mnie się nie udało.Jedzie jak przyklejony. Bardzo słaby promień skrętu,parkowanie,zawracanie trzeba bardzo powoli i ostrożnie,ale wszystko to przez szerokie opony i pozakładane ograniczniki skrętu.v850 jest o wiele dłuższe,a parkowanie zawracanie-jak maluchem
z przodu przyzwoicie, tylnej szyby praktycznie niema, mimo składanych elektrycznie tylnych zagłówków widoczność zerowa,lusterka boczne bardzo małe. W porównaniu do volvo 850-tragicznie,do BMW 5-podobnie
Wszystko na swoim miejscu,nie trzeba sie uczyć, ani odrywać wzroku od jezdni żeby coś odnaleźć.Bardzo wygodne fotele 1200km na raz bez żadnego zmęczenia.możliwości regulacji fotela i kierownicy zadowolą chyba każdego.Jedyny minus ciasno rozmieszczone pedały i brak miejsca na stopy (rozm 45-nie w każdych butach pojedziesz)
zima bardzo szybko się nagrzewa + ogrzewane fotele =Sahara, latem można zmarznąć, duża ilość wlotów powietrza, cichy i wydajny wentylator.
Miejsca ogólnie bardzo dużo,bo to wielkie auto,brak tylko miejsca na stopy( w innych autach nie miałem tego problemu)
Bardzo dobre, tylko dzięki temu można zaakceptować tak strasznie głośnego diesla,choć jest głośniej niż mercu E CDI
trasa komp czasem pokazuje 4.7l, mi wychodzi 5,2 ale na 2,5l TDI to chyba bardzo dobrze, dużo pali zimą -10 po mieście, przy krótkich odcinkach 10-12l
chyba mam kiepski egzemplarz: mechanizmy szyb przednich obydwa!!! zepsuta zmieniarka audio i nawigacji 2szt!!! awaria zegara zgasł w trasie 500km od domu,zimny lut na wtyczce poza tym ok
na razie brak, poza zegarem

On - zużycie paliwa dla silnika 2.5 TDI 140KM 103kW [l/100km]

6,9