Ocena kierowcy - Volvo XC60 I SUV Facelifting

grendel, 8 lat temu
Silnik 2.0 D4 DRIVE-E 181KM 133kW
Rok produkcji 2015
Volvo XC60 I SUV Facelifting 2.0 D4 DRIVE-E 181KM 133kW 2013-2015 - Oceń swoje auto
Uwaga - ocena tylko na podstawie jazdy testowej,gdyż poszukuje nowego pojazdu. Stąd podzielę się jedynie pierwszymi wrażeniami. Jazda ponad 70 km,glownie autostrada i droga ekspresową. Ogólnie - rozczarowanie w stosunku do oczekiwań.A wersja najwyższa Summum,diesel,180 KM,automat. Samochód piękny z zewnątrz.
W miarę dynamicznie. Nie jest źle.
Nie mam dobrego punktu odniesienia i od zawsze jeżdżę manualem. Wiec moze nie mam techniki jazdy nauczonej.Ale ta 8-stopniowa skrzynia w Volvo szarpała mi bardziej niż 9-stopniowa w Mercedesie GLC w mieście.
Dość twardo. Bez możliwości zmiany trybu pracy zawieszenia (takie, to dodatkowa opcja).
Fajnie, wysoko sie siedzi,na bardzo wygodnych fotelach. Bardzo duża zaleta pojazdu.
Jazda testowa to za mało na ocenę. Ale elektroniczna tablica rozdzielcza wydaje się być nieco przeładowana ilością informacji naraz. Ponadto zarówno tablica,jak i panel nawigacji są nisko,co wymusza odrywanie wzroku od drogi na zbyt długo. Półka na drobiazgi za panelem kokpitu to chory pomysł. Jedno wejście USB,w schowku podłokietnika.Sam podłokietnik zbyt cofniety,ręka na nim prawie nie leży - lipa.
Z przodu bez zarzutu. Z tyłu chyba tez nie jest źle.
Porażka. Dla mnie samochód powyżej 150 tys. nie ma prawa być głośny. A zaledwie przy 150 km/h juz huczy jak w kompakcie .
Wg mnie zdecydowanie przeszacowany pojazd. Za 120-130 tys. byłby ok. Na pewno nie jest wart dwóch stów nawet przy dobrym wyposażeniu.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 D4 DRIVE-E 181KM 133kW [l/100km]

8,9