Ocena kierowcy - Volvo XC90 I

Silnik 2.9 T 272KM 200kW
Rok produkcji 2004
Volvo XC90 I 2.9 T 272KM 200kW 2002-2006 - Oceń swoje auto
Silnik : naprawdę niezłe przyspieszenie
Fajne duże niedrogie auto w zakupie dla dużej rodziny, ma kilka niedoskonałości ale nie ma też poważnych niedociągnięć
Bardzo dobry silnik, przyspieszenie super, z turbo zero problemów, myślę że problemy u innych wyniakają przede wszystkim z bardzo zrywnej jazdy
Szkoda, że tylko 4 biegi, ale jeżeli chodzi o poziom hałasu to nie ma większego wpływu, jedynie brakuje pewnej ekonomiczności
Układ jak na tej mocy silnik niedostosowany, odczuwa się przechyły na boki podczas pokonywania zakrętów, zawieszenie jest za miękie, wporównaniu do x5 czy q7 którymi jeździłem to wypada blado, bardzo słaba z innymi suv-ami wypada także promień skrętu tego auta
nie mam uwag
Ergonomiczność na wysokim poziom, jedynie obsługa radia w kierownicy nie rozumiem czemu jest po prawej stronie, normalnie prowadząc lewą reką wygodniej to idzie, ale to już jest moja subiektywna ocena
ogrzewanie działa bardzo szybko, testowałem przy minus 15-20 i naprawdę super działa, nie zalecam wersji bez podgrzeanych siedzeń, jakupiłem i niestety skórzane fotele zimą są lodowate...
nie mam uwag
jest nieżle, czasami dochodzą do uszu lekkie stuki zawiieszenia
Oczywiście kazdy powie że jak się zdecydowałem na taki silnik to powinienem się liczyć z kosztami ale średnie spalanie w mieście 17-17,5 l, trasa przy spokojnej jeździe 14 l, ostatnio jak się pospieszyłem autostradą z Poznania do Warszawy, to po dojeździe do stolicy od razu mussiałem tankować, uważam że silnik jeżeli chodzi o paliwożerność dorównuje V8
j.w.
Na razie nie mam z tym żadnych problemów,
j.w.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.9 T 272KM 200kW [l/100km]