Ocena kierowcy - Volvo XC90 I

Valdo, 11 lat temu
Silnik 2.4 D5 185KM 136kW
Rok produkcji 2003
Volvo XC90 I 2.4 D5 185KM 136kW 2002-2010 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Komfort jazdy rewelacyjny. Po 20 godzinach jazdy nie odczówa się zmęczenia.
Dziwią mnie porównania do Land Cruiser\'em czy Pajero. Albo kupujemy auto typowo w teren albo auto jedynie z napędem na 4 koła. Albo jeździmy taczką albo podróżujemy komfortowo. Autko nie zostało stworzone z myślą o ciężkim terenie i rajdach 4x4. Jego zadanie to super komfort w czasie podróży, pokonywanie bez problemów leśnych i polnych dróg. Jeżdżę na ryby i nie mam problemu z dotarciem w moje miejsca. Duży prześwit pod spodem i napęd 4x4 pozwala pokonać sporo przeszkód. jeżeli ktoś chce zaorać pole, to proponuję traktor.
Posiadam wersję 163 KM D5 (brak takiego w wykazie) i czasem troszkę brakuje. Ogólnie bardzo dobra kultura pracy. W środku mało słyszalny. Osobiście wolę te stare klekoczące, bezawaryjne silniki od nowych super cichych z częstymi awariami.
230 tys i zero problemów. Czas zmiany biegów mógłby być trochę krótszy.
Rewelacja. Torowiska, ograniczniki prędkości na jezdni, \"kocie łby\" ledwo wyczuwalne.
Bezproblemowo. Co prawda posiadam czujniki z tyłu i nie wiem jak wygląda parkowania bez tego dodatku.
Szybko się rozgrzewa zimą. Klima wyrabia się bez problemu. Duża sprężarka i spora ilość czynnika robią swoje.
4 osoby max komfort. Mały \"-\" za brak rozkładanych foteli z tyłu w wersji 5 osobowej. Przydałaby się jeszcze możliwość szybkiego demontażu tylnych foteli. Tego nie biorę jako \"-\", ponieważ w innych autach zatrzaski foteli klekotały po kilkuletnim użytkowaniu.
9 lat i 230 tys - zero stuków we wnętrzu. Wszystko idealnie spasowane. Silnik słabo słyszalny we wnętrzu.
Apetyt na paliwo w normie. Tutaj ile by nie było, zawsze mogłoby być lepiej. Średnio ok 9 litrów. Dychę udało mi się przekroczyć raz zimą. Koszt części (klocki, filtry, łożyska, paski) zbliżone do posiadanego wcześniej Scenica II i Sharana.
Wykonanie, jakość użytych materiałów bardzo dobra. Skóry na fotelach po 9 latach nieznacznie zuzyte. W tej cenie ciężko znaleźć przyzwoitego SUVa.
Z drobiazgów - zimne luty w liczniku, el. składanie lusterek, obudowa boczna fotela kierowcy.
Przez 3 lata - jakiś zaworek (100 zł) łożysko tylnego koła (400 zł).

On - zużycie paliwa dla silnika 2.4 D5 185KM 136kW [l/100km]

8,4