Lista ocen Wartburg 1.3 (75) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 95 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Hubi-Wartbongini
Sedan 1.3 58KM 43kW
Niema co narzekać minimum spalania to jakies 6 l/100km przy predkości 70 km/h optimum, ale gdy jedziemy szybciej około 100km/h to spala jakies 7.5l/100km. Częsci do samochodu sa tanie, ale z roku na rok niestety drożeją poniewąz jest coraz mniej oryginalnych cześci dfo tego modelu samochodu, ale wychodzą slabsze i tańsze cześci ale ich wytrwałośc niejes satysfakcjonująca.
~bralich@sulu.ae.katowice.pl
Sedan 1.3 58KM 43kW
Dla mnie raj W miescie 8 litrów LPG na 100km w zimę 10 litrów LPG na 100km a na trasie przy 90km/h 5,5 do 6 litrów LPG a przy 120km/h 6-7 LPG . Warunkiem takiego spalania jest myslenie za kierownicą i naprawde zadbane i sprawne auto . Niestety nie znam dokładnie spalania na bezynie ale ostatnio na 6 litrach przejechałem 130 kilometrów na trasie.
~jacekbloch@poczta.fm
Sedan 1.3 58KM 43kW
Średnio w cyklu mieszanym 7-8L/100km części śa ale tylko na zamówienie! Wysiadły mi wczoraj amortyzatory tylne i tu niespodzianka nawet na zamówienie w ciągu dwóch miesięcy są nieosiagalne!!!JAK KTOŚ MA ZBĘDNE NOWE TYLNE AMORKI piszcie A NAPEWNO SIE ZAINTERESUJE!
~jdyrla@interia.pl
Sedan 1.3 58KM 43kW
Zagazowany bo 4 takt. Jeździ za frytki. Na benzynie też nie jest źle. Ba powidział bym że znakomicie w porównaniu do tego samego motoru z (innym skokiem) 1.1 w trampku. Wartek jest cięższy a pali tyle samo co Trabant 1.1 (urokliwy ale z tektury)
~Tomek
Sedan 1.3 58KM 43kW
W trasie ~7,5L LPG niezależnie od stylu jazdy. W mieście 10L (Wrocław). Ale myślę, że mam trochę rozkręcony ten gaz. Przy bardzo dynamicznej jeździe w mieście zimą i z ogrzewaniem 12L. Ceny części śmiesznie tanie.
~kovalion
Sedan 1.3 58KM 43kW
Ceny części śmieszne, szczególnie gdy poszukamy na szrotach, dość sporo jest tam egzemplarzy w całkiem niezłym stanie. Dużo części pasuje od poprzedniego modelu co też ułatwia sprawę. Spalanie gazu ok średnio 8l/100km
~smolnik-at-go2.pl
Sedan 1.3 58KM 43kW
Mało pali. Miasto 8-9l, trasa 6l (mój rekord to 5.3l). Tanie części. Samochód prosty do naprawy - wiele można wykonać samemu. Wiele części pasuje z Wartburga 353, które leżą na schrottach. Mało dobrych warsztatów znających ten model.
~zimowski@o2.pl
Sedan 1.3 58KM 43kW
Hm...trudno powiedzieć.Częśći zamienne są dość drogie,ale za to auto jest bardzo niezawdone i poważne naprawy zdażają się rzadkl.Na dobrą sprawę bardziej opaca się wymienić skrzynię biegów i silnik niż go remontować.
~Wiking
Sedan 1.3 58KM 43kW
Zużycie paliwa w trasie z załadowanym autem 6-6,5. Średnio 7,5. Napraw mało, części tanie, choć czasem lepiej kupić lepsze droższe niemieckie niż nasze zamienniki, bo te niestety się lubią rozlecieć.
~wodzuuu@wp.pl
Sedan 1.3 58KM 43kW
Jest dobrze bo tani zakup tanie części ( tak mi się wydaje) na razie kupiłem filtr powietrza, żarówka, tłumik, klocki? Spalanie jest w normie. Miasto: 8 (7 mój rekord)