Lista ocen Wartburg 1.3 (64) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 106 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~seba
Sedan 1.3 58KM 43kW
nie zanotowałem aż takich poważnych usterek. 15 lat jazdy - silnik nie nawalił ani raz, zawieszenie nie zmieniane (amortyzatory tylko), skrzynia orginał, blachy całe, układ chłodzenia również niezmieniany, instalacja (poza akumulatorem) nie zmieniana, rama cała, półosie te same co na początku.
~kovalion
Sedan 1.3 58KM 43kW
Blacha się nie sypie, silnik super. usterki: układ wydechowy często odmawia posłuszeństwa, kopułka i palec rozdzielacza, przez jakiś czas miałem też problemy z gaźnikiem. Tak to tylko olej co roku wymieniam zalewam bak i jazda:)
~Andriu
Sedan 1.3 58KM 43kW
No tak, sprzeglo to chyba wszystko, poza tym pare razy udalomi sie pozbyc sie biegow, wypadala plastykowa tuleja laczaca mechanizm od drazka do skrzyni zmiany biegow. Zastapilem metalowa i juz nic takiego nie ma miejsca
~bralich@sulu.ae.katowice.pl
Sedan 1.3 58KM 43kW
Trzeba uwarzac na skrzynie,pompę wodną , pasek rozrzadu i wymieniać go co 30000 km a nie jak zaleca instrukcja 90000 km poprostu lubia pekać a potem klops to naprawde nie wiele roboty przy wymianie a potem spokój na jakiś czas.
~Artur arturssp@wp.pl
Sedan 1.3 58KM 43kW
jak na 70tys km mialem tylko jedna powazna usterke - zerwal sie pasek rozrzadu (wymieniony na nowy - mial przejechane niecale 10tys) no i uszkodzony zostal jeden zawor wydechowy. poza tym wszystko ok
~wodzuuu@wp.pl
Sedan 1.3 58KM 43kW
Miałem problemy z ręcznym hamulcem coś było w tylnej osi nie tak, ale to od nowości. Nikt nie zgłosił problemu jak była gwarancja i tak zostało. Mam jeszcze oryginalne opony :)
~piotrek
Sedan 1.3 58KM 43kW
Poważne usterki występują rzadko. Przejechałem 100 tys i tylko raz zawiódł mnie w trasie, na szcęście usterkę sam usunąłem. Poza tym mogę śmiało powiedzie: siadam i jadę.
~Marcin z Warszawy
Sedan 1.3 58KM 43kW
klopoty z alternatorem, rozrusznikiem, nagrzewnica wachaczami tylnymi regulator napiecia, pekla mi linka z plynem hamulcowym, planowaniew glowicy i wymiana uszczelki
~zimowski@o2.pl
Sedan 1.3 58KM 43kW
Jak na 12 letnie auto doskonale!Nie jeden polonez czy łada dawno poszedłby na złom.Jednak niemiecka konstrukcja musi być solidna.Dla mnie to podstawowy atutu tego auta.
~jdyrla@interia.pl
Sedan 1.3 58KM 43kW
Jak dbasz tak masz. Auto jest dla mnie Youngtimerowym du.owozem na codzień. Inwestuję w bieżący serwis i WARTBURG jest NIEZAWODNY!!!!!!!!