Lista ocen Wartburg 1.3 (85) - Silnik

Na liście zabraknie 85 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Hubi-Wartbongini
Sedan 1.3 58KM 43kW
Witam, niema jak stary poczciwy Wartburg, jest twardy, jego osiagi to nawet 135 km/h może i wiecej ale niepróbowałem więcej, jest pakowny, rzadko się psuje, a jeśli już to naprawa jest łatwa i szybko ponieważ cześci można dostac wszedzie do niego, są tanie, samochód jest tani w utrzymaniu i eksplałtacji. Polcam. Posiadam takiego po tuning z nowm silnikiem zrobilem na nim 12000km i działa dobrze zero wycieków, luxio.
~Marcin z Warszawy
Sedan 1.3 58KM 43kW
jak na ten samochod to silnik jest ok na benzynie nie mam zarzutow, ale na gazie to juz troche muli okolo 22 s do 100, na benzynie ok 15. Vmax na gazie zamknalem licznik 150 kmh, ale nie polecam bardzo niestabilny przy tej predkosci glosny i robi wrazenie jakby miala klapa od silnika sie urwac, do 110 jedzie jak krazownik. Silnik od volsvagena w miare bezawaryjny, tylko slaba instalacja gazowa troche namieszala
~wodzuuu@wp.pl
Sedan 1.3 58KM 43kW
Jest naprawdę nieźle. Opony potrafią zapiszczeć przy ruszaniu na 2 biegu, prędkość maksymalna 135km/h - instrukcja ( ja miałem 140km/h) od 0-100 = 20s. To auto ma taki charakterystyczny dźwięk pracy silnika np. przy ruszaniu lub gdy hamujemy silnikiem: zzzyzzzy albo raczej cycycccy zzzazzzzazzz Ciekawe dlaczego? :)
~piter kraków
Sedan 1.3 58KM 43kW
Po uruchomieniu na mrozie ,albo po dłuższym postoju przez chwile stukają popychacze zaworów(to podobno występuje w każdym samochodzie).Pięknie wkręca się w obroty a na gazie można przejść zakręt 90"na 3-cim biegu to b. dobra elastyczność (prawie jak diesel).Przyspieszenie boomba(dzięki LPG tanio;-))))
~jędrek
Sedan 1.3 58KM 43kW
Za niewielkie pieniądze naprawdę warty polecenia. Największe plusy to dobry silnik, zawieszenia projektowane na DDR-wskie kostki czyli doskonałe na nasze dziury,bagażnik, rama (czyli mocna konstrukcja)przyczepa żaden problem, dostęp do częsci + niskie ceny części, nie przyciąga złodziei.
~Andriu
Sedan 1.3 58KM 43kW
Silnik?? Sluchajcie, rewelacja, przejechalem 360 tys km, od 10 lat mam gaz i wiecie co, silnik sie nie psuje. Oczywiscie o to autko dbam, filtry, oleje itp. Ale niepowiem na to zlego slowa, na ten przebieg, te wyprawy nie moge mu nic prawie zarzucic. Auto ma jezdzic i jezdzi!!!
~Tomek
Sedan 1.3 58KM 43kW
Jak na swoje lata, silnik bajka. Praca na LPG lepsza niż na benzynie. Pomimo blisko 300k przebiegu nadal vmax (145km/h) to nie problem. Praktycznie bezawaryjny. 100-110km/h w trasie bez trudu można jechać (tylko trzeba przeboleć dość silny huk :P).
~Mati
Sedan 1.3 58KM 43kW
silniczek spisywał się całkiem nieźle niewiele palił, a oleju nigdy nie ubywało, ile wlałem, tyle spuszczałem. Jedynym mankamentem był gaźnik!na gazie zrobiłem ok 60000km a jak zakładałem LPg to litr kosztował 75gr.
~marrko tychy combi
Sedan 1.3 58KM 43kW
nigdy nie widzialem bardziej kultowego silniczka ma dusze znaczy mial bo juz zazynam drugiego oryginal odmowil pracy po 500tys km przeszlo dalej by pojechal ale woda w tlokach sie pojawila nagle
~hsurim@o2.pl
Sedan 1.3 58KM 43kW
w 13 letnim egzemplazu po roku od wymiany oleju (ok. 15000 km) na miarce oleju ubytek 2-3 mm dobrze z gory wymieniac co 80000 km pompe plynu chlodzacego oraz male kolko rozrzadu i pasek co 40000 km