Lista ocen Wartburg 1.3 (77) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 93 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Tomek
Sedan 1.3 58KM 43kW
Jak na niemal terenowy typ auta, to bardzo nieźle. Zawieszenie mięciutkie, choć trochę głośnawe. Dobrze trzyma się drogi tak do ~100kmh. Wyżej trzeba uważać ze względu na średnio opływowy kształt i wysokie obroty. Bardzo czuły na podmuchy wiatru. Przy starcie szybciutko traci przyczepność - wina zbyt lekkiego przodu.
~Mati
Sedan 1.3 58KM 43kW
muszę przyznać że spisywał się bardzo dobrze. mieszkam pod lasem i do drogi asfaltowej mam ok 5km, więc dziury i nierówności to był chleb powszedni a mimo to przez 5 latek nic nie dokładałem do niego.wszyscy piszą że ma miękkie zawieszenie, ale ja podłożyłem gumę usztywniającą i było ok.
~hsurim@o2.pl
Sedan 1.3 58KM 43kW
dobrze trzyma sie drogi, przeguby kulowe warto nasmarowac smarem do przegubow prze ich zamontowanie - spokoj na wiele lat. Na pekajace oslonki przegubow polosi (moj patent) po umyciu w benzynie ekstrakcyjnej powlec silikonem sanitarnym przy pomocy malego pedzelka - spokoj na zawsze
~kovalion
Sedan 1.3 58KM 43kW
Zawieszenie super, gdy tylko ma się odpowiednio niski profil opony super się trzyma drogi. Gdy ma się wyższy to na zakrętach bardzo go przechyla, ale jednocześnie to prawie terenówka. Duży prześwit, rama. Do zawieszenia nie ma się co przyczepić.
~czajorije@wp.pl
Sedan 1.3 58KM 43kW
Prowadzi się bardzo dobrze i lekko, tak jakby miał wspomaganie. Co prawda czasem na parkingu jest trochę kręcenia kierownicą, a opór w miejscu jest prawie nie wykonalny dla nie wprawionego kierowcy Warczyburka. Ale ogólnie jest ok.
~Andriu
Sedan 1.3 58KM 43kW
Tez raz zmienialem przekladnie kierownicza, ale poza tym nie jest zle, autko trzyma sie jako tako wysoko, miska lezy na ramie, nie sposob jej uszkodzic. Zbyt miekkie zawieszenie to minusik, ale co tam, niemozna miec wszystkiego
~Hubi-Wartbongini
Sedan 1.3 58KM 43kW
Powiem tyle ostatnio wymieniałem cały układ kierowniczy samochód po równej jezdni jedzie prosto nie skreca, jeżdzi dobrze. Może niema wspomagania bo nie te lata samochodu, ale niema co narzekać :)
~adam
Sedan 1.3 58KM 43kW
samochod jest wysoki i w tym wypadku nieporozumieniem jest zastosowanie tak miękkiego zawieszenia.auto przy dużych prędkościach unosi się(to nie żart).tłumi nierówności w miarę dobrze.
~jdyrla@interia.pl
Sedan 1.3 58KM 43kW
Wszystkie zalety i wady auta na ramie - wyżej niż przeciętnie (wygoda ale i większa \"chybotliwość\" rysanie progami w zakrętach (: taki żarcik ale blisko mu do tego
~koconmus@poczta.onet.pl
Sedan 1.3 58KM 43kW
Nie lubi ostrych zakrętów ale za to w terenie (piaszczyste i błotniste leśne drogi, grząskie łąki) radzi sobie bezstresowo. Uniwersalne, ale do spokojniej jazdy.