Ocena kierowcy - Wartburg 353 Kombi

spleenlupus@poczta.onet.pl, 20 lat temu
Rok produkcji 1986
Wartburg 353 Kombi 1.0 50KM 37kW 1975-1989 - Oceń swoje auto
kto nie ma kasy na najnowsze wynalazki, i niema dwóch lewych rąk do mechanikowania , to będzie sobie to auto chwalił,ja pracuje w lesie,a to auto praktycznie żadnego terenu się nie boi,ma wysokie zawieszenie , napęd na przednie koła,nie trzeba sie martwic o zadrapania lakieru,i na prawdę można szybko jeżdzić po bezdrożach.
duża moc w porównaniu do czterotaktów o tej samej pojemności,na światłach to większośc nowych autek nie ma startu !
jeśli coś jest nie tak to tylko dlatego, że są luzy w zmieniaczu,są tam tulejki,które sie powinno często wymieniać,ja założyłem małe łożysko kulowe i mam spokój
na poziomie innych aut,jeśli jest za miękki to orginalne niemieckie amortyzatory załatwią sprawę-wtedy nawet jak dla mnie jest trochę zatwardy
do przodu, na boki, do tyłu, poprostu wszędzie
dla mnie bardzo wygodny wóz, wszystko jest pod ręką, stacyjka z lewj strony to dużo lepsze rozwiązanie niż z prawej,można odpalić auto jednocześnie spuszczając ręczny naprzykład.
nigdy w nim nie zmarzłem, w zimie wystarczy założyć na atrapę kawałek foli i pochwili auto jest rozgrzane
to jest duże auto, 5 osób czuje się w nim wmiarę wygodnie, w bagażniku zmieszczą się spokojnie jeszce dwie osoby
to jest problem, po paru godzinach jazdy można mieć dośc, moja żona dostaje przez to choroby lokomocyjnej.
pali 6 litrów na trasie gdy się jedzie zgodnie z przepisami co do prędkości,optymalna prędkość to 80 km na godzinę,pali dużo na krótkich odcinkach, jak silnik jest zimny
za dobrą niemiecką jakość cena niewielka,zresztą kto może dzisiaj sobie pozwolić na kupno auta za jedną miesięczna wypłatę-ci co kupują wartburgi
trzeba o to auto dbać, zresztą jak o każde inne.ja tam nie narzekam jak mu się coś przytrafi,bo nierzdko widzę na trasie jak właścicie super bryki dzwoni po pomoc drogową (bardzo droga impreza),a ja moge sam niemalże każdą awarię naprawić bo w tym aucie wiadomo gdzie jest silnik kiedy się uchyli maskę.
z dwusówem trzeba wiedzieć jak się obchodzić,kto ma motocykl np jawa będzie wiedział oczym piszę.wiekszych usterek nie maiałem
Wartburg 353 Kombi