Gorące tematy

Fiat Punto - wymiana sprzęgła

 • Wymiana sprzęgła niestety nie jest ani tania ani przyjemna. Jego kondycję można sprawdzić samemu. Najlepiej zatrzymać się na górce, wcisnąć pedał sprzęgła, wrzucić najwyższy bieg, trochę "przygazować" i puścić pedał sprzęgła. Jeżeli silnik momentalnie zgaśnie to nie jest źle, element powinien jeszcze trochę "pożyć". Wymianę sprzęgła pod domem raczej trudno jest przeprowadzić - zwykle trzeba zdemontować skrzynię biegów, a nawet cały zespół napędowy. I warto pamiętać o jednym - nie ma sensu kupować tanich zamienników.

 • W jasnych barwach

  Sprzęgła z reguły są bardzo trwałe i w normalnych warunkach spokojnie powinny wytrzymać grubo ponad 200 tys. km. Pytanie tylko czym są „normalne warunki”? To proste – jak najczęstsze jeżdżenie w trasie.

  W ciemnych barwach

  Ciągła jazda na półsprzęgle w korkach, częste zmiany biegów, trzymanie nogi na pedale sprzęgła – to są przeważnie „uroki” jazdy miejskiej. I idealna droga do tego, żeby szybko wylądować w warsztacie.

 • Orientacyjne ceny części

  Sprzęgło kompletne: 200-1000zł

  Robocizna: 200-300zł

 • Fiat Punto - wymiana sprzęgła - opinie kierowców

  Fiat Punto

  80.000km i żadnych awarii, a jedynie zużycie eksploatacyjne + wymiana sprzęgła (trochę młodocianych kierowców nim jeździło i głównie eksploatacja miejska). Doszła też wymiana obudowy alternatora - tradycja w Punto I.

  dodał: MIK

  Fiat Punto

  Tutaj na szczęście spokój. Nic poważnego się nie dzieje, wymiana ślizgającego się sprzęgła przy 180 tys. przebiegu to zdecydowanie naprawa eksploatacyjna, niż usterka. O ile z drobiazgami potrafi być bardzo źle, o tyle jestem zupełnie spokojny o to, że rano wsiadając do samochodu zawszę uda mi się go odpalić i …

  dodał: Bart

  Fiat Punto

  dodał: Tomek

  Fiat Punto

  Miałem problem z poszarpującym sprzęgłem (kolejna seryjna wada Punto), sprawa będzie załatwiona w ramach gwarancji - wymiana sprzegła na nowe.

  dodał: jaro

  Fiat Punto

  dodał: Tomek

  Fiat Punto

  dodał: barbakan1

  Fiat Punto

  Zawsze przed zima wymiana świec oraz kablihehe w końcu to jest gaz świece najlepiej NGK.

  dodał: Remol

  Fiat Punto

  spalanie benzyna ok. 7 l , gaz ok. 8, przeglądy tanie w ASO ok 450 zł- w tym wymiana oleju, filtra, świec, regulacja zaworów( silnik 8- zaworowy, popychacze mechaniczne) regulacja reduktora od gazu, ścieżka diagnostyczna

  dodał: alabert@wp.pl

  Fiat Punto

  dodał: mario$

  Fiat Punto

  wyciek z pod cewki (oring - wymieniony) o ile to poważne oczywiście, oraz wymiana jeszcze na gwarancji sprzęgła dlatego że się upierałem choć nie chcieli (skakanie przy ruszaniu)

  dodał: www.punciak.go.pl hubimar@interia.pl

  więcej