Nasza strona www używa technologii Ciasteczek (Cookie). Korzystanie z serwisu oznacza Twoją zgodę na ich używanie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Sprawdź politykę prywatności.

Nissan GT-R w pigułce

Nissan GT-R w pigułce

Sprawdź vin

Sprawdż raport historii auta, podaj numer VIN

Informacje o Nissan GT-R

Lata produkcji 2007 - teraz
Segment: Auta sportowe

Samochód sportowy o nadwoziu dwudrzwiowego coupe (segment G), zaliczany do klasy supersamochodów, produkowany od 2007 roku. Jego poprzednikiem był Skyline GT-R R34, najmocniejsza wersja kultowego auta sportowego Nissana. Model bazuje na prototypie GT-R Proto z 2005 roku. Jego projektantem jest Shiro Nakamura, a inspiracją stylistyczną miały być gigantyczne roboty z serii anime zatytułowanej „Gundam”. Model został entuzjastycznie przyjęty na rynku, zdobył wiele nagród, m.in. International Car of the Year 2009, World Performance Car 2009 oraz Supercar of the Year 2007 wg „Top Gear”.

Dla fanów Skyline’a zmiany (stylistyka, nazwa) mogą być zbyt radykalne. Ale jeśli to jedyna cena, jaką przyszło zapłacić za sportowy samochód na miarę XXI wieku, to było warto. GT-R to opus magnum Nissana w tej dekadzie.

~Powagosław

Podobno szybszy od Porsche. Na pewno wygląda na szybszego, na pewno jest tańszy i z pewnością inny. GT-R prowokuje porównania nie tylko z 911. Trudno ścigać się z ikoną stylu, ale to auto ma w sobie ten nerw. Jest tak wulgarne i krzykliwe, że Doda razem z Behemotem przypominają przy nim wieczorek zapoznawczy w sanatorium w Ciechocinku.

~Luzacjusz

Nissan GT-R – Wybierz nadwozie

Dane techniczne Nissan GT-R

Moc silników 485–600 KM
Pojemność silników 3,8 l
Prędkość maksymalna 311–315 km/h
Przyspieszenie 0-100 2,7–3,5 s

Dziennik kosztów

Statystyki dzienników dla aut Nissan GT-R
Średni koszt na 100 km Liczba wpisów: 14
Koszt ogólny 136,57 PLN
PB135 PLN
Wydatki serwisowe 0,00 PLN Pozostałe wydatki 0,00 PLN

Publikacje o Nissan GT-R

Newsy o Nissan GT-R