Ocena kierowcy - Alfa Romeo 147 Hatchback

majic777, 10 lat temu
Silnik 2.0 i 16V T.Spark 150KM 110kW
Rok produkcji 2001
Alfa Romeo 147 Hatchback 2.0 i 16V T.Spark 150KM 110kW 2000-2010 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Zawieszenie plus silnik daje sporo frajdy z jazdy. Kto miał kiedyś Alfę to wie.
Jak dla mnie rewelacja. Ale jestem fanem marki i mogę nie do końca byc obiektywny. Szukałem małego 3D z mocnym silnikiem i się nie zawiodłem. Dla dwóch osób wystarczający i daje dużo frajdy.
Pomimo obiegowych opinii o TS-ach bez problemowo. Olej zużywany trochę szybciej ale frajda z jazdy ogromna.
Jak dla mnie bez żadnych problemów.
Alfa Romeo. Czysta przyjemność z jazdy.
Mogłoby być lepiej. Do tyłu szczególnie słabo.
Włosi nie projektują swoich aut raczej pod wzgledem ergonomii ale przy odrobinie wyobraźni można się spakować nawet na wypad po Europie.
Wszystko ok. Tylne szyby problemy z odparowaniem ale tam nikt nie jeździł.
Z przodu trzeba sie zmieścić w fotele ale po wpasowaniu jest idealnie. Z tyłu byłem może ze dwa razy i oprócz wsiadania, to jest ok.
Przy jeździe troche bardziej sportowej, fajnie słuchać sinik. Kto chce cicho, niech nie kręci na obrotach i będzie wporządku.
W moim przypadku tylko paliwo i olej. Pali tak jak sie jeździ ale ciężko jeździc spokojnie tym autkiem.
Można kupić tanio i mieć frajdę ale trzeba uważać przy zakupie. Sprawdzić delikatne zawieszenie i kondycję silnika.
"Skończył" sie klakson. Podjechanie do mechanika, wyjęcia poduszki po odłączeniu od akumulatora, podgięcie blaszki odpowiedzialnej za sygnał, podłączenie oraz wykasowanie błędu odłączonej poduszki i po sprawie.
Opini jest jaka jest ale nie dotyczyła mojego egzemplarza. Bezawaryjne auto.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 i 16V T.Spark 150KM 110kW [l/100km]

8,9