Ocena kierowcy - Alfa Romeo 159 Sportwagon

tosemjo, 3 lata temu
Silnik 2.4 JTDM 20v 200KM 147kW
Rok produkcji 2007
Alfa Romeo 159 Sportwagon 2.4 JTDM 20v 200KM 147kW 2006-2010 - Oceń swoje auto
Moja wersja to 2,4 jtdm 210 km Q4 nie ma jej w tabelce wiec dodaje tutaj. Jak szukałem balem się bo to alfa, ale po przejechaniu 14 tyś w 7 miesięcy mogę powiedzieć, że to dobry wybór, auto bez awaryjne, alternatora nie liczę, został zalany moja wina, super się prowadzi, ja mam założone sprężyny bilstein, auto obniżone o 30 mm w stosunku do serii, zaleta- lepiej się prowadzi, wada- każdy próg to potencjalny morderca. Fajny napęd, torsen można w zimę się trochę pobawić. Moim zdaniem, największą wadą alfy jest to, że to alfa, każdy dźwięk inny niż zwykle, budzi obawę bo się człowiek nasłuchał głupot, choć nic się nie dzieje, dajemy inny znaczek i będzie przebój. Żeby nie było, nie jestem fanatykiem alfy, rok i na handel, czas na coś innego. Generalnie podoba ci się 159, bierz nie słuchaj innych, ale tylko diesla i ciesz się jazdą. Warto.
Silnik niby 210 koni ale jakoś nie czuć tej mocy, jedzie ale bez rewelacji, to wina masy 1800 kg to jest raczej waga dostawczaka, a nie kombi, po zakupie zaślepiony egr i wyrzucone klapy, dpf został, takie alfowe abc.
Biegi wchodzą z oporem, czuć opór przy wrzucaniu, mi się podoba.
Tu trzeba przyznać włosi się wykazali, auto prowadzi się bardzo dobrze, jeden z lepszych zawiasów, którymi podróżowałem, oczywiście jak na kombi, a to mój chyba 25 samochód. Fajny układ kierowniczy, bezpośredni, sztywny.
Ciasno.
Do tyłu tak sobie, czujniki parkowania to jakaś pomyłka, moje wiecznie piszczą, może są zepsute nie chce mi się sprawdzać.
Może być, ja lubię niespodzianki więc mi nie przeszkadza. Wady, brak uchwytów na kubki, tego koło ręcznego nie liczę, bo jest bez sensu i brak miejsca na telefon. Czujnik deszczu to jakaś pomyłka, robi co chce.
ok.
Auto ogólnie ciasne, na rodzinę 2+2 za małe, bagażnik niby mały, ale pakowny.
Może być.
Każde auto serwisowane zgodnie ze sztuką będzie kosztować, jak dbasz tak masz. Ja wymieniam olej max co 10 tyś, leje motula, jak coś się tłucze naprawiam więc to trochę kosztuje, choć na razie nic się zepsuło ( wiem alternator) w końcu to alfa :-) Spalanie dycha zawsze, Katowice , jak ktoś twierdzi że w tej wersji ma mniej to albo nie przekracza 90 na godzinę, albo kłamie.
Na razie nic.
Padł alternator, skończyło się holowaniem, w końcu to alfa :-)

On - zużycie paliwa dla silnika 2.4 JTDM 20v 200KM 147kW [l/100km]

9,1