Lista ocen Alfa Romeo 159 (354)

~Maciek
Sedan 2.2 JTS 185KM 136kW
Autko po prostu piękne, kupił je mój ojciec, jest naprawde o niebo lepsze, stabilniejsze, ma dusze i charakter który brakuje wszystkim innym! No i poprawiono wszystko co się chrzaniło.
3,6
~Piotr
Sportwagon 2.4 JTDM 20v 200KM 147kW
Co chwilę coś trzeba robić, wężyk wspomagania, sanki itd. (Bezawaryjność (drobiazgi))
~Luki
Sedan 1.9 JTDM 16v 150KM 110kW
Super silnik, prowadzenie , no i ten wygląd. klasa sama w sobie!
2,5
~Di marija
Sedan 1.9 JTDM 120KM 88kW
Niebęde ściemniał ze auto super itd.wnętrze jest kiepskiej jakości pokroju fiata niestety , na dziurach wszystko skrzypi:/. Silnik bardzo głosno pracuje na niskich obrotach , wymieniłem pompe paliwa bo juz niedomagała (tragedia w aucie z tego rocznika) oraz pompe wspomagania kierownicy. Aha auto posiada bardzo słaby lakier co przenosi się na korozje w miejscach gdzie są odpryski.
2,8
~Artek
Sedan 1.9 JTDM 120KM 88kW
Szkoda że awaryjność tego modelu jest tak wysoka , auto ładne owszem ale co z tego jak przeważnie raz w miesiacu wyskakują jakieś komunikaty na komputerze lub za chwile naprawa zawiasu , na nowym zawieszeniu zrobiłem dokładnie 33 tys.km i znowu , silnik oprucz awari pompy paliwa oraz awari układu wspomagania ma tendencje do przegżewania sie.
~gość1
Sedan 2.0 JTDM 16v 170KM 125kW
Wreszcie solidne wykonanie. Jeździłem dawno temu alfą 164TS - też robiła wrażenie podczas jazdy, ale paskudnie \"klekotała\" deska rozdzielcza. Nie lubię kiedy jedzie druga 159-ka (więc nie kupujcie raczej..)
~TS
Sedan 2.0 JTDM 16v 170KM 125kW
Skrzynia biegów i koło kierownicy wymagają trochę siły. (Skrzynia biegów)
~izabella.werakso@urpl.gov.pl
Sportwagon 1.9 JTDM 16v 150KM 110kW
zarówno kierowca jak i pasażerowie czują się jak w domu( przekrój wieku - 3 lata, 9 lat, 2 X 40 latki oraz osoba starsza) (Przestrzeń dla kierowcy i pasażerów)
~P.
Sportwagon 2.0 JTDM 16v 136KM 100kW
auto z którego nie chce się wysiadać, po zaparkowaniu zerka się jeszcze kilka razy do tyłu :)
2,5
~alfka
Sedan 1.9 JTDM 16v 150KM 110kW
Miałem 2 te alfy w dieslu i obie miały problemy z rozrządami , koszt dość poważny bo ok.5 tys.zł , oraz turbiny które padały dość szybko , niewiem czy to mój pech czy fabryczne wady ale według serwisantów diesle 1.9 jtd 150KM oraz 2.4 jtd miały wadliwe konstrukcje i lubia się przecierać krzywki na wałku rozrządu.