Lista ocen Alfa Romeo 166 I (70) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 75 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Jakub
Sedan 2.0 i 16V T.Spark 155KM 114kW
Na moje szczęście nie stało się nic poważnego. Jedyne co zatrzymało mnie w trasie to była awaria kompresora klimatyzacji, no ale w każdym aucie się to może przytrafić (nowy 450 zł). Sprzęgło zaczęło już jednak szarpać. Dodatkowo padły wtryski gazowe ( IV generacja Landi Renzo). Koszt nowych 1500 zł, jednak gaz także może "umrzeć" w każdym innym aucie. Wariator zmiennych faz rozrządu nie wytrzymał roku od wymiany, z każdym...
~Kierowca
Sedan 2.4 JTD 136KM 100kW
Żadnej usterki jak do tej pory Stare przysłowie mowi " Jak Dbasz tak masz" Ludzie oczekują że do samochodu będą tylko lać paliwo , i nic eksploatacyjnego nie będą wymienać , " Panie ja tylko leje i nic przy nim nie robiłem" - nie polecam kupować samochodu od takiej osoby , bo zazwyczaj po pierwszej jeździe zobaczycie ile macie do roboty . Mowa cały czas o eksploatacyjnych rzeczach typu, klocki, tarcze, jakieś...
~Marek87
Sedan 2.4 JTD 136KM 100kW
szkoda słów, kup, przekonaj się dlaczego ten samochód (pomimo pewnych walorów estetycznych i nienajgorszych walorów jezdnych) nie ma ceny. Marka premium, udane modele, serwisowane, najdroższy jakie znalazłem( np. 166, 175KM, ostatni rok produkcji, full opcja, zgoda na sprawdzenie w aso, przebieg ponizej 80tys) i tak tańszy od np. hondy accord 2.2ctdi najtańszej na allegro - daje do myślenia?
~ukaszeq
Sedan 3.0 i V6 24V 226KM 166kW
Pompa abs(elektronika) przestała działać, ale samochód normalnie bez tego jeździł i hamował tyle że bez abs - żadne halo w sumie. Nic chyba więcej. A, no wiadomo że w AR zawieszenie wymaga uwagi, za to jak jest sprawne daje frajdę z zakrętów. Co trzeba powiedzieć to że w Audi też zawieszenie jest kosztowne ;p
~Schirru
Sedan 2.5 i V6 24V 190KM 140kW
Po 150000 km chlodnica wody nie nadawala sie do niczego. wymiana ponad 1000zl. chwile pozniej zywota dopelnil termostat i pompa wody. kolejne 400zl...potem dluga walka z wentylarotem chlodnicy..ostatecznie podobno jedynie styki wymagaly poprawienia.
~Argo
Sedan 2.0 i V6 205KM 151kW
sonda lambda (400zł), przepływomierz (300 zł), wentylator nawiewu, nagrzewnica, zawieszenie (przód i tył), częste błędy wtrysku wyświetlane przez komputer) gdy pogoni się alfę do Vmax, zazwyczaj kasują się same po pewnym czasie
~tomasz.gradzki@wp.pl
Sedan 2.4 JTD 136KM 100kW
Daję maksa, ponieważ wymieniałem przez rok prawie wyłącznie części zawieszenia, które jak to wiadomo podczas jazdy po polskich drogach zużywa się szybko. Samochód nigdy mnie nie zawiódł podczas jazdy i za to duży plus.
~alfista
Sedan 3.0 i V6 24V 226KM 166kW
moja alfa ma problem z nagrzewnica sa problemy z klima w korkach silnik sie szybko nagrzewa przegrzewa i to jest ból mojego auta ostatnio zadymilo sie cos w kabinie pomomo ze auto nie bylo uruchomione
~TERO9
Sedan 2.0 i V6 205KM 151kW
uszczelka 400 km temu nie ma auta które jest niezawodne prędzej czy pużniej każde się zużywa i niech cie właściciele golfów nie straszą zarabiam 1600 na miesiąc i koszty utrzymania są ok
Dziennik kosztów dla Alfa Romeo 166 I
6,7
10,7
13,8
~Alfisti
Sedan 2.0 i 16V T.Spark 155KM 114kW
Jak wyżej...poważną "usterką" było sprzęgło. osobiście jednak nie uważam tego za usterkę tylko normalne zużycie przy tym przebiegu. Wymieniłem i po sprawie. Poza tym nigdy mnie nie zawiodła.