Lista ocen Alfa Romeo 166 III (23) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 5 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Bartosz
Sedan 3.2 i V6 24V 240KM 177kW
Sporo tego zwłaszcza elektryka, elektronika. Trzeba dbać i zabezpieczać. Wkurza psujący się co 2 , 3 m-ce rezystor wentylatora chłodnicy, zacinający się mechanizm wycieraczek jak duża wilgoć, oraz czujnik temperatury zewnętrznej co powoduje brak możliwości korzystania z klimy oraz ogrzewania. Czasem zapala się kontrola trakcji przy poślizgu i nie gaśnie aż do wyłączenia silnika ale ABS nadal jest. ICS też się zacina, np. resetując wcześniej...
~Przyzwyczaić_możesz_się_do_Żony-w Alfie zakochać
Sedan 2.4 JTDM 185KM 136kW
Drobne usterki rzadko występują. Nie psuja się ani wyłączniki do szyb, czy jakieś silniczki wycieraczek, czy czujniki. Chciaż pokrywka podłokietnika i jej zamykanie tak:) Tutaj pewnie jak w każdym aucie coś by się znalazło ale w moim przypadku po za zmiana żarówek nic takiego nie miało miejsca :)
~Marcin
Sedan 2.4 JTD 150KM 110kW
Auto ma mały prześwit, dlatego należy uważać na koleiny i nierówności a także wysokie krawężniki. Łatwo uszkodzić osłonę silnika. Plastiki pod maską mało odporne na niskie temperatury (lubią pękać). Ścierające się przyciski sterowania w kierownicy.
~Onuris
Sedan 2.4 JTDM 20V 175KM 129kW
Do tej pory to mankamentem sa wiazki zamkow drzwi ktore sie przecieraja i drzwi sie przestaja otwierac z centralnego, oraz caly czas swieci mi sie kontrolka wypalonej zarowki, pomimo iz wszsytkie swieca.
~Mansoner
Sedan 2.4 JTDM 20V 175KM 129kW
Po 10.000 km nic co szarpnęło by mnie po kieszeni. Tylko elektryka. Jeśli coś nie działało to wystarczy wypiąć wtyczkę, przeczyścić i działa albo wymienić bezpiecznik i już. Oby tak dalej
~Podpis
Sedan 2.4 JTDM 20V 175KM 129kW
Jak na swój wiek i stopień zmęczenia to mogło być gorzej. A to światła mijania przestały działać, a to zamek w drzwiach, a to podnoszenie szyby, takie tam.
~PEgaz
Sedan 2.4 JTDM 20V 175KM 129kW
Nie miałem z tym autem żadnych problemów. Mimo dużego przebiegu samochód jeździ jak nowy. Zawieszenie mimo złej opinii bardzo rzadko się psuje.
~Marek
Sedan 2.4 JTD 150KM 110kW
narazie zero problemów , a wszyscy mnie straszyli !!!!! i dobrze bo tanio mozna kupic taki samochód . Nigdy wiecej AUDI i VW miałem ich trochę .
~Blazej
Sedan 2.4 JTDM 20V 175KM 129kW
Alfa nie byłaby Alfą gdyby czasem jakiś drobiazg się nie zepsuł:) Czy to jakiś przycisk, czujnik itp.
Dziennik kosztów dla Alfa Romeo 166 III
15,7
14,5
~ALFA 166
Sedan 2.4 JTD 150KM 110kW
Przez pięć lat zero usterek oczywiście nie licząc części eksploatacyjnych jak klocki czy wymiana oleju