Lista ocen Alfa Romeo 166 III (20) - Silnik

Na liście zabraknie 8 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Pawlus873
Sedan 2.4 JTDM 20V 175KM 129kW
Wypowiem sie tak:) posiadam alfę od pewnego czasu i jestem z niej zadowolony gdyz jest to auto sredniej klasy limuzyna ktora dostarcza mi wiele emocji i wrazen. A to co piszą o Alfach i sie wypowiadaja to chyba zle trafiaja w zyciu bo mi sie udalo, zlezy od udanego egzemplarza. Głownie jezdze nią za granicę PL-NIEMCY-HOLANDIA-BELGIA i tylko wymienilem lozysko w kole bo zaczelo huczec. WAZNE! to auto lubi konkrtne paliwo nie jakies zwykle z...
~Przyzwyczaić_możesz_się_do_Żony-w Alfie zakochać
Sedan 2.4 JTDM 185KM 136kW
Silnik 2.4 JTD 20V pracuje fantastycznie. Elementy takie jak EGR - bywają uciążliwe ale w dużej mierze zależy do stylu jazdy ale wszystko da sie niewielkim kosztem poprawić- robi to większość użytkowników aut różnych marek. Auto nie jeździ jak bolid i nie zwija asfaltu na światłach jak nie jedne 3 litrowe BMW ale na autostradzie dzięki 385Nm bardzo ładnie dochodzi do prędkości maksymalnych(katalogowe 222km/h jest zaniżone:D). W zakresie...
~Mansoner
Sedan 2.4 JTDM 20V 175KM 129kW
Silnik pracuje bardzo równo (brak wahań obrotów, dziwnych zachowań...), bardzo cicho (nikt mi nie chce uwierzyć, że to dizel:)), spala bardzo mało no i ma fajne osiągi:) Elastyczność super. W połączeniu z automatycnzą skrzynią tiptronic jeździ się bajecznie:D W Alfie silniki jtd są istnym arcydziełem techniki pod każdym względem. Nie zamienił bym tego silnika na żaden inny - dla mnie ideał. Przy spokojnej jeździe bardzo oszczedny, a jak trzeba...
~Tymon
Sedan 2.4 JTDM 20V 175KM 129kW
Na wolnych obrotach nie jest mistrzem cichej pracy, ale podczas jazdy jego dźwięk pozytywnie zaskakuje. Nie słychać klekotu tylko bardzo przyjemne bulgotanie jak w klasycznych V-kach benzynowych. Bardzo dobrze radzi sobie z automatyczną skrzynią biegów. Kręci się prawie do 6 000 obrotów. Na postoju przenosi delikatne drgania (może to tylko mój egzemplarz), serwis mówi, że tak ma być.
~Marcin
Sedan 2.4 JTD 150KM 110kW
Poprzednio jeździłem Oplem Vectra 2.0DTI oraz TDI Volkswagena/Skody - tych silników nie można porównać do 2.4JTD. Kultura pracy pięciu cylindrów na zupełnie innym (wyższym) poziomie. Rasowe brzmienie (zwłaszcza w okolicy 3tys. obrotów) połączone z lekkim wciśnięciem w fotel powoduje dreszczyk emocji i same pozytywne odczucia. Rewelacja.
~Podpis
Sedan 2.4 JTDM 20V 175KM 129kW
Żwawy, spory moment, przyjemnie ciągnie. Z czasem człowiek się przyzwyczaja i wydaje się, że mógłby być mocniejszy, acz też całe auto jest dość ciężkie. Bezawaryjny, choć węże chłodnicy oleju się pociły (ponoć ten typ tak ma) i wymieniłem. Oleju nie bierze. Turbo po regeneracji, trochę już zmęczone (budzi się nieco później).
~Siwy
Sedan 2.4 JTDM 20V 175KM 129kW
Świetna elastyczność i ten niesamowity dzwięk przy dynamicznym wciśnieciu gazu jak w beznzynie,bardzo dobry silnik zaprzeczajacy opini alfy,zalecam wcześniejszą wymianę paska rozrządu orginał 80tys a zamiennik od 50-60tys. Silnik pracuje cicho aż trudno uwierzyć że to diesel, POLECAM.
~Grzegorz
Sedan 2.4 JTD 140KM 103kW
5 cylindrów robi robotę. Jest bardzo elastyczny i oszczędny. Trochę głośny ale w środku tego nie słychać. Stara dobra sprawdzona jednostka. Fiatowski silnik taki jak 1,9 JTD plus 1 cylinder. Same plusy. Wada był zapychające się EGR , problem można łatwo rozwiązać na zawsze
~Onuris
Sedan 2.4 JTDM 20V 175KM 129kW
Jak narazie jestem zadowolony, pewnie mam jakas usterke bo po wcisnieciu pedalu do podlogi to za soba kopci jak KAMAZ czy IKARUS. Natomaist pozatym to uwazam ze 175km do tej masy samochodu to jest optymalne rozwiazanie.
~Blazej
Sedan 2.4 JTDM 20V 175KM 129kW
Silnik wspaniały pod każdym względem. Bardzo przyjemne brzmienie (moim zdaniem brzmi lepiej od R6), niskie spalanie i dobre osiągi. Do tego niska awaryjność bo to jeszcze silnik bez nadmiernej ekologii.