Ocena kierowcy - Alfa Romeo MiTo Hatchback 3d

Paweł, 4 lata temu
Silnik 1.4 TB 16v 155KM 114kW
Rok produkcji 2009
Alfa Romeo MiTo Hatchback 3d 1.4 TB 16v 155KM 114kW 2008-2013 - Oceń swoje auto
Silnik : Niesamowita elastyczność i dynamika. Tryb D czyni z tego auta małego potworka.
Alfę kupiłem jako swój pierwszy własny samochód, na który wydałem zapracowane pieniądze. W ciągu 4 pierwszych miesięcy użytkowania przejechałem nią 10 tysięcy kilometrów, teraz przybyło już kilka następnych i nie wystąpiła żadna awaria, a warto dodać ze auto aktualnie ma 211 tysięcy przebiegu, przynajmniej na liczniku. W przebieg wierzę, po kierownicy i gałce biegów praktycznie nie widać śladów użytkowania. Silnik 155km w trybie D daje niesamowita frajdę z jazdy, ale to temat chyba na dział silnik. Ogólnie jestem bardzo zadowolony. Moim zdaniem jest to idealny kompromis pomiędzy rocznikiem, wyposażeniem, a mocą i ceną.
Niezwykle dynamiczny, z potencjałem na dużo większa moc małymi kosztami. Turbo garrett, program i 200 koni pęka bez najmniejszego problemu. Warto dodać, ze silnik jest bardzo elastyczny, nie ma potrzeby przekraczania 3000 obrotów. W trybie D przy 3000 jesteśmy już chwilę niezle wciśnięci w fotel!
Zniesławiona m32 do tej pory nie pokazała się ze złej strony. Biegi wchodzą precyzyjnie i przyjemnie.
Nie mam nic do zarzucenia. Jest twardo ale mi odpowiada. Dla porównania civic viii „ufo” jest dużo twardszy.
10 lat i ani śladu rdzy.
Przy 193 cm wzrostu czasami trzeba się schylic żeby zobaczyć światła gdy stoimy jako pierwsi, poza tym bez zastrzeżeń.
Bez zastrzeżeń. Wszystko pod reka i intuicyjnie.
Auto sprawnie się nagrzewa, na działanie 2 strefowej klimatyzacji tez nie ma co narzekać.
Mając 193 cm jako kierowca z zupełna łatwością znajduje pozycję za kierownica. Próbowałem usiąść za moją dziewczyna (175cm) i zmieściłem się za nią z tylu! Może nie był to szczyt luksusu ale było to wykonalne. Jak na tak małe auto super. Tylna kanapa kest głęboka, szczególnie polecam wersję 5 osobowa, taka jak moja. Ma dzielona tylna kanapę.
Jest średnio, przy prędkościach autostradowych robi się głośno ale nie trzeba drzeć się w niebogłosy. Jak na ta klasę i drzwi bez ramek myślę ze nie można krytykować.
Nic się nie zepsuło wiec trudno narzekać, wymieniałem rozrząd- grosze, olej-grosze. Pod spodem to Fiat wiec części są niesamowicie tanie. Jedyna gwiazdkę odejmuję za spalanie, które w poruszaniu się po Poznaniu oscyluje w granicach 10-11.5l. Oczywiście jeżdżąc po trasie i mniejszym mieście, bez korków spalanie o wiele spada.
Niesamowite auto w tej kategorii!!! Które inne auto w tej cenie, w tym roczniku zapewni taką moc, wyposażenie i wyglad?
Brak awarii.
Brak awarii.