Ocena kierowcy - Audi 80 B4 Sedan

Tomas, 15 lat temu
Silnik 1.9 TDI 90KM 66kW
Rok produkcji 1992
Audi 80 B4 Sedan 1.9 TDI 90KM 66kW 1991-1994 - Oceń swoje auto
Karoseria : Autko z 1992 roku na oryginalnym lakierze, a nawet plamki rdzy na nim nie znajdziesz :) Jak kto kumpel mechanik powiedział: "B4 to ostatnie prawdziwe, solidne audi" :)
Zawieszenie : końcówka stabilizatora (koszt 20zł) ;D
Silnik : wymieniłem termostat (koszt 20-30zł) :D
Układ hamulcowy : wymiana tarcz i klocków, bo przejechały swoje (koszt 150zł/koło)
Wspaniałe solidne audi. Gdy traficie sztukę bezwypadkową taką jak moja, to zapomnijcie o rdzy (pełen dwustronny ocynk blach).
Bardzo fajny silniczek Z1. Może trochę głośnawy, ale jak na ten rocznik, to nie ma czego więcej oczekiwać.
Skrzynka chodzi płynnie, biegi można zmieniać jednym palcem.
Bardzo fajne zawieszenie. Wytrzymuje nasze drogi bez problemu. Nie jest za miękkie, ale i nie twarde.
Trochę przy cofaniu jest za mały widok do tyłu, ale przy pomocy lusterek bocznych nie ma problemu. Idzie się przyzwyczaić
Jak na te gabaryty auta, to w środku jest trochę ciasnawo (moim zdaniem)
W zimie trochę słabo działa ogrzewanie, ale to może być wina termostatu. Nie mam klimy, ale nadmuch powietrza działa super.
Całkiem sporo miejsca, ale jak kierowca jest wysoki (ja mam 192cm wzrostu), to pasażer za nim może mieć trochę mało miejsca na nogi.
Jak na takie wiekowe już autko, to jestem zadowolony. Przy 100km/h n 5-tym biegu prawie nie słychac silnika :)
Nie ma jak TDI :) silniczek ekonomiczny. W papierach ma, że może zejść do 3,9l/100km, ale mi nigdy się nie udało. Najmniej w trasie spalił mi 4,5l/100km (średnia z 400km). W mieście nie wychodzi powyżej 6,5l/100km Ceny części bajecznie niskie. Np wymiana rozrządu - można zamknąć się w 200zł. Dużo części używanych i solidnych, tanich zamienników.
Autko tanie w zakupie, tanie w serwisie i tanie w użytkowaniu. Normalnie ideał ;P
Autko nigdy nie stanąło mi w trasie. Wytrzymała bestyja :)
Nic poważnego mi się nie przytrafiło

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDI 90KM 66kW [l/100km]

5,4