Lista ocen Audi 80 B4 Sedan (255) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 391 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~xemex
Sedan 2.0 90KM 66kW
ogrzewanie _po dwóch minutach jest juz ciepło ale przy sprawnym termostacie !a wielu nawet o tym nie wie że termostat ma na to wpływ zaś wentylacja tak samo działa i jest dobra ale przy zmianie filtra przeciwpyłkowego ja zmieniam co 5tys km mój model nie ma klimatyzacji ale przynajmiej sie nie psuje jak w moich nowych samochodach które miałem ! w lecie jest to troche uciązliwe ale starm sie trzymać samochód w cieniu jak nim jeżdzę bo sie mocno...
~w3d
Sedan 1.9 TDI 90KM 66kW
przydałaby się klimatyzacja. dusiłem się póki mi mechanik nie wymienił filtra powietrza cały był zakurzony i połamany. po tej wymianie świeże powietrze leciało od razu było czuć zmianę. Bardzo fajne duże nawiewki z przodu, żadne auto nie ma tak dużych i zaje**ście wykonanych. Latem jest gorąco w środku, a fotele welurowe i się ubranie do nich klei. Trzeba otwierać szyby na oścież, bo nieświeże powietrze się robi od mokrości ubrania z powodu...
~kriss
Sedan 1.9 TDI 90KM 66kW
no tu juz nie jest tak dobrze jak w poprzednich kategoriach po pierwsze bardzo dlugo sie w zimie nagrzewa po drugie w lecie znowu bardzo mocno sie wnetrze nagrzewa a uchylenie szyb durzo nie daje bo jest durza przednia szyba a do tego jest tez durza deska rozdzielcza i jak sie nagrzeje to trzyma cieplo jak kaloryfer w moim aucie jest klimatyzacja ale niestety sie zepsula po trzecie bardzo slabo dmucha na szyby przydaly by sie jeszcze 2 biegi...
~Gall Anonim
Sedan 2.0 E 115KM 85kW
Wentylacja jest taka że w tym samochodzie nie ma czegoś takiego jak zaparowanie szyby, jeśli chodzi o szyby zamarznięte od zewnątrz to po odpaleniu samochodu i włączeniu ogrzewania po 5 maksymalnie 10 minutach są gotowe do jazdy. Aha ogrzewanie jest takie że w zimie nie raz jeździłem tym samochodem w podkoszulku. Jeden raz zdarzyło mi się wymieniać nagrzewnicę, koszt 150zł i maszyna jeździ dalej.
~koko2koko
Sedan 2.0 E 115KM 85kW
Model bez klimatyzacji, ciemne wnętrze i duże pochylenie szyb powoduje, że latem jest ciężko. Problemy z nagrzewnicą dotyczą niemalże każdego Audi z tamtych lat, mój nie był wyjątkiem, dlatego zimą grzało dobrze jedynie w czasie jazdy. Naprawa bardzo pracochłonna ( konieczny demontaż całej konsoli), sama nagrzewnica grosze - kosztuje poniżej 100zł,
~robertkujawinski@wp.pl
Sedan 2.0 E 115KM 85kW
to nie jest najmocniejsza strona auta, miałem możliwośc to odczuć wymieniając nagrzewnice po prostu za jakiś czas bynajmniej w tych autach trzeba wymieniać( cala deska do zdjecia, dużo pracy i czasu aby wymiana trwala 10min) po wyminie ogrzewanie super nawet są nawiewy na nogi pasażerów z tyłu. wentylacja latem ok tym bardziej że jest szyberdach.
~rlap@tlen.pl
Sedan 1.9 TDI 90KM 66kW
Ogrzewanie super - zabudowane świece żarowe na dolocie do ciepłowymiennika(3 szt.)powodują że w największą zimę po 3 min w kabinie jest ciepło.Wymieniałem termostat - to b.ważne na spalanie i ogrzewanie. Klima działa rewelacyjnie nawet po 2 latach po naładowaniu.Niestety parowanie szyb jest zmorą.
~Marcin B.
Sedan 1.9 TDI 90KM 66kW
ogrzewanie jest dobre ale nawiew na przednia szybe jest za maly bo przy oszronionych szybach czy zaparowanych dmucha powietrze tylko w srodek a na stone kierowcy i pasazera za słabo i to jest bardzo uciazliwe nawiew z przodu zdecydowanie powinien byc bardziej rozciagniety wzdłuz przedniej szyby.
~mateo
Sedan 2.0 90KM 66kW
ogrzewanie działa bardzo szybko, zimą wystarczy pokonać niewielki dystans żeby we wnętrzu było ciepło, (dla niewtajemniczonych, auto ma ogrzewanie dal pasażerów tylnej kanapy pod przednimi siedzeniami wystarczy przełączyć ogrzewanie w pozycję "w dół" )
Dziennik kosztów dla Audi 80 B4 Sedan
5,7
12,3
13,1
~Driver
Sedan 2.0 90KM 66kW
Należy regularnie zmieniać filtr kabinowy. Ze wzgledu na spore przeszklenie i czarną tapicerkę, latem w srodku jest koszmarnie gorąco! Jest to nie do przyjęcia i stało się powodem dla którego pozbyłem sie auta. Polecam wyłącznie egzemplarze z klimą.
Audi 80 B4 Sedan