Lista ocen Audi 80 B4 Sedan 2.0 90KM 66kW 1991-1994 (87) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 98 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~bonzo
Sedan 2.0 90KM 66kW
Na pełnej butli(a wchodzi około 43 litry), zrobię 550km w jeździe mieszanej - 70% trasa 30% miasto i "krążenie" od domu do domu, z prędkościami 50-60 km/h w mieście i podczas krążenia i prędkościami około 100-110km/h na trasie(przez jakieś 60km na autostradzie był piłowany 140-160km/h). Co daje nam bardzo niskie spalanie 7,8l. Do tego trzeba liczyć się z dolewkami paliwa, bo jednak na paliwa odpala się za bez lekkiego dociśnięcia...
~mateo
Sedan 2.0 90KM 66kW
autem jeżdżę przeważnie na LPG (instalacja II gen), wtedy zimą spala 11 l w jeździe mieszanej , latem 9,5 l przy jeździe "wkoło komina",a w trasie z pełnym załadunkiem 9 l. Najniższe spalanie to 8 l w trasie przy maksymalnym eco drivingu. Zużycie Pb nie jest wiadome (tylko do odpalania). Naprawy tanie jak barszcz, części ogólnodostępne, dużo zamienników (lepszych i gorszych- wystrzegać się topranu, hanspreisa i innych tego typu badziewia)....
~xemex
Sedan 2.0 90KM 66kW
nigdy do swojej 80-tki nie nalałem tej berbeluchy B-95 !leje tylko b98!mniej pali i na jedno wychodzi a silnik chodzi jak pszczółka no i nie przerabiałem na żadne gazy bo nie lubie niszczyć silnika i naprawiac ,a to co sie niby zaoszczedzi na gazie potem utopi w naprawach!moja stara dobra 80-tka spala po miescie 10l--na trasie przy 140km/h 8l szybciej nie jezdżę po polskich drogach bo nie jestem kaskaderem i mistrzem prostej z brakiem mózgu...
~hr.w.v.B
Sedan 2.0 90KM 66kW
na tą pojemność i moc doskonała każdy najnowszy model innych firm o tej samej pojemności o dwa litry spala na sto kilometrów więcej[tankuję tylko B98 dużo więcej kilometrów można przejechać ,silnik cichutko chodzi ,substancje czyszczące w paliwie b98 powodują że wtryski i zawory są czyste bez nagarów no i pompa paliwa nie hałasuje zaś po przeliczeniu koszty te same co tankując beznadziejną b95
~Darek
Sedan 2.0 90KM 66kW
Nie wiem jak na paliwie ale gazu spala mi 10 litrów obojętnie jak jadę -czy 80km/h czy 130km/h. Jeśli chodzi o ceny napraw, części są to groszowe sprawy. Szczerze mówiąc jak mam te auto przez rok, byłem u majstra jak tylko zakupiłem te auto by wymienić rozrząd i płyny eksploatacyjne.
~MICHAŁ - CYGAN
Sedan 2.0 90KM 66kW
jak na moją kieszeń - średniego Polaka - to jest wymarzone auto, badania techniczne w granicach 160 zł (już z gazem), przegląd instalacji gazowej niewiele ok. 150 zł/rok + inne niezbędne zabiegi kosmetyczne, wymiana gumek na przednim zawieszeniu itp. = z mojego punktu widzenia auto jest przyjazne kieszeni.
~Przemek_kosz
Sedan 2.0 90KM 66kW
Zużycie paliwa oscyluje w granicach 6.5 do 11 l/100km ,a zużycie gazu mieści się od 8 do 12 l/100km z właczona klimatyzacją przy normalnej jeździe.Wymiana olej jest co 15tyś. i kosztuje ok. 100 PLN w zależności od ceny oleju i filtra, pasek rozrządu wumieniany jest co 90tyś i kosztyje ok. 130 PLN z rolką
~Radek
Sedan 2.0 90KM 66kW
części dość tanie trochę spore spalanie jak na taką moc, ale nie jest to silnik najnowszej generacji spalanie na gazie trochę większe niż na benzynie w trasie udało mi się osiągnąć spalanie 9,4 l. a w mieście przy jeździe w korkach i w zimę wychodziło nawet 13l.
~harpa@interia.pl
Sedan 2.0 90KM 66kW
Audi w wersji benzyna nie należy do ekonomicznych samochodów. Jeśli przemieszczamy się głównie na trasie to można liczyć na 7-9l w zależności od prędkości i stylu jazdy. Jazda po mieście dużo szybciej wykańcza pojemny bak (66l) - spalanie katalogowe 10.8l/100.
~Blondas26@o2.pl
Sedan 2.0 90KM 66kW
pali w miare w mieście poniżej 10l to nie ma co liczyć na trasie do 130 kmh w 8l sie mieści,cześci eksplatacyjne w miare ceny, jest dużo zamienników dobrej jakości,awarie jaką miałem to sonda lambda na tym nie warto oszczedzać muśi byc orginał
Audi 80 B4 Sedan