Ocena kierowcy - Audi A2

Tomasz, 9 lat temu
Silnik 1.4 TDI 75KM 55kW
Rok produkcji 2000
Audi A2 1.4 TDI 75KM 55kW 1999-2005 - Oceń swoje auto
Inne : spalanie i dynamika i przyjemność z jazdy w mieście wszędzie się zmieści oczywiście podwozie cała z aluminium
Przeniesienie napędu : awaria łożyska w skrzyni biegów
Silnik : wyciek oleju z pod pokrywy zaworów
Inne : czujnik tem. parownika niedrogi ale trzeba się nagimnastykować aby go wyjąć
Świetny samochód do miasta dla młodego lub jako drugie auto w rodzinie resztę opisałem niżej.
stare dobre tdi na PD klekocze jak traktor ale ma kopa pali od strzałą w największe mrozy nawet - 30 c. 260 tyś. i naprawdę nie robi na nim to żadnego wrażenia.
tu kiepsko w mojej padły trzy łożyska koszt 600 zł z robocizną a i tak po naprawie nie jest cicha. Krótkie przełożenie 5 biegu sprawia że przy 100 km/h mamy już 2100 obr. co podnosi i spalani i głośność w kabinie
samochód zestrojony dość sztywno do tego 16 calowe koła z oponami nisko profilowymi to połąćzenie nie może być komfortowe za to prowadzenie w zakrętach i przy większych prędkościach np 180 km/h bardzo dobre nie spodziewałem się tego po tak mały samochodzie można jechać na v max i czuć że samochód jedzie pewnie i że zaraz nie oderwie się od drogi. Na zimowych oponach 15 cali zdecydowanie bardziej komfortowy. Ważne są sprawne amortyzatory koszt zakupu 500 zł ale o niebo leprze tłumienie i prowadzenie samochodu.
nie jest to samochód klasy premium jest mały sztywny i do tego z małym klekoczącym dieslem dlatego komfort jest taki sobie ale akceptowalny uśmiech pojawia się za to na stacji paliw.
wszystko na swoim miejscu.
zimą nagrzewa się cholernie długo dobrze że jest webasto bez tego silnik zagrzał by się dopiero po 30 km. Klima chłodzi bardzo wydajnie
jest to małe auto ale 4 osoby nie będą miały problemu w zajęciu miejsca i podróżowaniu.
Spodziewałem się lepszego wyciszenia ale niema co się oszukiwać stara konstrukcja trzy cylindrowego diesla.Ale i tak jest ciszej niż np w oplu astrze II przy 100 km/h.
W tej kwestii jest naprawdę dobrze spalanie nigdy nie przekroczyło 5 litrów na setkę. W trasie do 100 km/h 4 litro to standard a przy wolniejszej jeździe rzędu 80 km/h 3,5 litra masakra za 170 zł mam pełny zbiornik paliwa i robie na nim około 700 km przy jeździe mieszanej trochę trasy trochę miasta.
w zakupie nowa była cholernie droga używana jak na rocznik trzyma cenę
było by doskonale gdyby nie fakt iż musiałem naprawiać skrzynię biegów ale to moje przeoczenie przy oględzinach podczas zakupu skrzynia była już uszkodzona wyło łożysko i kwalifikowała się do wymiany naprawa 600 zł, wyciek z pod pokrywy zaworów,wymiana sprzęgła, uszkodzony czujniki tem. parownika, wymiana kpl. amortyzatorów, czujnik skrętu kierownicy,poduszki silnika.Z historii serwisowej wynika iż była wymieniana pompa vacum. Niby dużo ale pamiętajmy samochód ma 14 lat i przebieg 260tyś.km

On - zużycie paliwa dla silnika 1.4 TDI 75KM 55kW [l/100km]

3,5