Lista ocen Audi A3 8L Hatchback 1.9 TDI 110KM 81kW 1997-2001 (34) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 54 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~VIRUS
Hatchback 1.9 TDI 110KM 81kW
Sprzęgło sie zesrało w trasie nagle przestały wchodzic piątka i trójka, jakoś dojechałem, ponadto na skrzyżowaniu przy ruszaniu urwała się jak sie potem okazało mała blaszka przy wybieraku co mi unieruchomiło auto,laweta i do mechanika, winowajca dostępna tylko w ASO za 70 zł. Turbo -notorycznie zapiekajace się kierownice u mnie (mimo stylu jazdy) i kolegów użytkowników TDi, wymiana silnika na używany gdyż tamten miał przedmuchy i żarł olej...
~MadUriel
Hatchback 1.9 TDI 110KM 81kW
delikatnie z egr brudzi pozatym po kobiecie to turbinke musialem odmulic bo jak wracalem po zakupie to na autostradzie na 5 biegu i 3000 obrotow komputer wylaczyl mi turbine. Ale znajomy fan dieslow i wszelakiego moodowania mi powiedzial ze jak zadko byla krecona turbina wyzej to mogla sie zasklepic. wiec ja delikatnie 2 dni odmulalem. teraz smiga pieknie. Poki co wymienilem tylko amortyzatory przednie tuleje wachacza laczniki stabilizatora...
~smithi
Hatchback 1.9 TDI 110KM 81kW
wymieniłem już 3 miski olejowe - urwane na naszych drogach (koleinach), poza tym kiepskie mocowanie drążka stabilizacyjnego, wybijają się często tuleje, klęknał katalizator przy 110 tys., poleciało całe sterowanie turbiny przy 120 tys., pięta achillesowa to przepływka - nie wiadomo kiedy sobie strzeli i koniec zadowolenia z jazdy
~tomek
Hatchback 1.9 TDI 110KM 81kW
Posiadam auto ponad półtora roku i nie odnotowałem poważnych awarii. Wymieniłem uszkodzony czujnik ABS przedniego koła (bardzo mały koszt), uszkodziła się tylna wycieraczka (prawdopodobnie spalony silniczek), wymieniłem termostat (~100zł).
~ania
Hatchback 1.9 TDI 110KM 81kW
Sprawdźcie sobie raporty awaryjności DEKRA. Audi A3 jest gdzieś w połowie rankingów. Żadna rewelacja. Starsze się psują jak każde inne. Na szczęście głównie to drobne rzeczy. W ciągu roku wydałam na auto niecały tysiąc złotych (pomijam opony za 2 tys :))
~sadłowo
Hatchback 1.9 TDI 110KM 81kW
zapraszam na www.a3-club.net poczytać i za małe pieniądze można naprawić poważne usterki takie jak: - naprawa zaworka n75 typowa dla 110 konnych VW silników - cieknące podszybie, wystarczy silikon
~s13743@wszia.edu.pl
Hatchback 1.9 TDI 110KM 81kW
Silnik przy moim przebiegu chodzi niesamowicie. Jak nówka. Tylko turbine mam do przeczyszczenia bo mi czasem tryb awaryjny sie włącza - koszt 250 zł.
~jagmar
Hatchback 1.9 TDI 110KM 81kW
z takich dużych napraw to układ kierowniczy musiałęm wymeinić bo stary zaczął ciec (swoje lata już miał). A tak to chyba nic więcej...
~mariusz95r
Hatchback 1.9 TDI 110KM 81kW
Zapieczona turbina którą trzeba było oczyścić , również wina poprzedniej właścicielki.
Dziennik kosztów dla Audi A3 8L Hatchback 1.9 TDI 110KM 81kW
~Dariusz
Hatchback 1.9 TDI 110KM 81kW
Tarcza sprzegła skonczyła się po około 200000km ale naprawa wyniosła 600 zł. wiec spoko
Audi A3 8L Hatchback