Ocena kierowcy - Audi A4 B5 Avant

giaur, 14 lat temu
Silnik 2.4 30V 165KM 121kW
Rok produkcji 1999
Audi A4 B5 Avant 2.4 30V 165KM 121kW 1997-2001 - Oceń swoje auto
Karoseria : Ideał, ocynk rządzi.
Inne : akumulator
Kocham ten wóz. Mój egzemplarz absolutnie idealny. 250 tyś przebiegu, ale przynajmniej jestem pewien, że to autentyczny przebieg. Auto wygląda, jeździ i sprawuje się idealnie. Jeżdżę też VW Touran, Caddy, Seat Leon, Volvo V40 - wszystkie nowsze - nic się nie umywa do Audi. Nigdy innej marki!
Wychodzi całkiem fajnie. Przy 160km/h zbiera się jeszcze całkiem żwawo. Powyżej 200 km/h już niestety słabiej. Do tego ten ładny pomruk Vki ... :)
Troszku mi brakuje 6tego biegu w trasy
Bardzo, bardzo pozytywnie - trzyma się drogi jak przyklejony. Trochę żałuję, że nie jest to quattro. Na mokrym, przy tej mocy, na jedynce i dwójce bywają problemy z dynamicznym ruszeniem przy tej mocy.
Wszystko, dosłownie wszystko pod ręką. Jeżdżąc tym autem masz wrażenie, że wszystko, w każdym nawet najmniejszym szczególe jest dopracowane na maxa, że nad każdą pierdołą pracował zespół ludzi przez kilka lat.
Climatronic rulz.
Mam 196 cm wzrostu. Jak dla mnie jest ok. Dla pasażerów siedzących za mną już gorzej. No ale jeśli chcemy kupić auto do wożenia ludzi to polecam autokar :P
Bardzo wysokie. Wręcz nieraz uchylam okienko, żeby usłyszeć odgłos wkręcającej się na obroty Vki. Jeśli ktoś spoza auta krzyczy coś do Ciebie przy zamkniętych szybach - ledwo go słychać.
Pali przyzwoicie, jak na swoje osiągi. Ceny części nie należą do najniższych, ale za to ja jeszcze nic nie naprawiałem (zrobiłem autem 50 tyś) poza rozrządem (rozrząd rouvlle + wymiana ok 1300 zł). Niektórzy marudzą na wahacze aluminiowe. Zależy co było włożone. Zamienniki z Allegro faktycznie lecą, oryginały się trzymają dobrze. Jak to mówią audimaniacy: \"największym wrogiem audi jest jego poprzedni właściciel\"
Zmieniałem... akumulator, wycieraczki, dywaniki... oczywiście rozrząd, olej. Dochodzi płyn do spryskiwaczy i paliwo. Tyle ode mnie, robię ok 30 tyś rocznie, jeżdżę dwa lata.
Absolutnie nic!

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.4 30V 165KM 121kW [l/100km]