Ocena kierowcy - Audi A4 B5 Avant

Pasqual, 16 lat temu
Silnik 1.9 TDI 90KM 66kW
Rok produkcji 1998
Audi A4 B5 Avant 1.9 TDI 90KM 66kW 1996-2001 - Oceń swoje auto
Silnik : TDI, Klekot, Ropniak, Diesel czy jak go tam zwia to jedyny słuszny silnik.
Zawieszenie : Nasi drogowcy powinni to skomentować !!!
Powiem tak: Jedyna słuszna marka AUDI, Jedynak słuszny silnik TDI, jedynay słuszny napęd Quattro, Jedyna słuszna bryła nadwozia Avant i hmm jedyny słuszny kolor Czerń !!!
Elastyczność wyśmienita jak to diesel. Miałem wcześniej benzynę i benzynę z lpg. Hmm nigdy więcej gazu, benzyny. Tylko poczciwy klekot.
Skrzynia precyzyjna, dobrze zestopniowana, Jedyna ciut krótka ale w sumie służy do ruszenia a dalej miodzio. Fajny krótki lewarek zmiany biegów. Jest OK.
Hmm co prawda napęd niestety nie quattro tylko zwykła oska, ale trakcja super, trzymanie drogi rewelacja, precyzyjna reakcja na ruch kierownicy.
Jak to avant rewelacja. Zero problemów z cofaniem, lusterko prawe mniejsze, kwestia przyzwyczajenia. Przód również OK.
Naprawdę wszystko jest tam gdzie powinno być. Zero problemów ze źle zlokalizowanym przełącznikiem czy niedopasowaniem. Kierownica regulacja w dwóch płaszczyznach, pełen komfort.
Klimatronic jest więc problemu nie ma. Chłodzi osusza więc nie ma mowy o zaparowanych szybach etc. Jeśli potrzebujemy ciepła można zrobić niezły ukrop.
Hmm z przodu jak najbardziej OK. Tył hmm nieco gorzej. Gdy się wozi fotelik a w nim dziecko mamy problem. Trzeba mocno wsunąć przedni fotel żeby nas pociecha nie traktowała bucikami po głowie :). Da się znieść.
W środku nie słychać ze napędza nas dieselek. Cisza spokój. Sytuacja wygląda troszkę inaczej powyżej 150 ale gdzie na naszych wspaniałych drogach jeździć 150 przez dłuższy okres czasu :)
Cóż Diesel sprawność diesla jest większa niż benzyny więc więcej pary idzie w napęd a nie w ciepło. Wniosek prosty dłużej się nagrzewa. Dopóki się nie nagrzeje pali sporo. Tak że A4 z dieslem raczej na trasę wtedy pali śmiesznie mało. W mieście w sumie też nie ma tragedii.
Przyzwoicie autka stoją w cenie, nie tracą lawinowo, myślę że zadbany model z udokumentowanym przebiegiem jest wart swojej ceny :)
Jakie drobiazgi ?? :)
Umiejętne obchodzenie sie z dieselkiem zapewnia długą bezawaryjną pracę, reszta elementów samochodu podlega normalnemu procesowi zużycia i podlega wymianom jak w każdym normalnym samochodzie

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDI 90KM 66kW [l/100km]

Audi A4 B5 Avant