Ocena kierowcy - Audi A4 B5 Avant

zywczok6, 11 lat temu
Silnik 1.9 TDI quattro 110KM 81kW
Rok produkcji 1997
Audi A4 B5 Avant 1.9 TDI quattro 110KM 81kW 1996-2001 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : quattro, kto jeździł ten wie ;)
Jeśli ktoś poszukuje niezawodnego auta rodzinnego czy tez do użytku w firmie polecam. Silnik szanowany was nie zawiedzie a napęd quattro da sporo frajdy i bezpieczeństwa zimą. Jeśli ktoś szuka wrażeń to nie przy tym silniku. Tuning nie wchodzi w gre. Zdrowego diesla szkoda męczyć a modyfikacje podnoszace moc znacznie skróca jego żywot. Chip tuningu także nie polecam. Nie kupił bym drugi raz ze względu na małą moc. Auto dobre dla kogoś kto lubi jeździć ekonomicznie.
Silnik tego auta to jednostka nie do zabicia, o ile używamy z głową. Niestety sporo uwagi trzeba przywiązać do osprzętu jak turbina. Przyśpiesza jak na tę budę i napęd quattro wystarczająco słabo aby młodemu człowieku znudziła się po roku a wystarczająco dobrze by używać autka na co dzień.
Niektórzy są za skrzyniami 6 biegowymi. W przypadku audi a4 różnica na piątym biegu to 100 obrotów mniej przy 100km/h przy skrzyni 6. U siebie mam 5 biegową i nie muszę się tyle namachać a 100 obrotów nie robi mi szczególnej różnicy. Biegi wchodzą dobrze.
Quattro robi swoje. Zimą ideał. Latem śmiało bez zwalniania w zakręty ponad to o trzymanie w drodze dba znienawidzony układ wielo-wahaczowy. Odrobinę buja ale to wciąż rodzinne kombi.
Jak to kombi - przeszklone, szyby nieprzyciemniane, widoczność świetna w każdą stronę. Przeszkadzać może mniejsze prawe lusterko ale jest to problem raczej kwestii estetycznej.
Wszystko pod ręką. Brakuje wysuwanego miejsca na kubek który pojawiał się w późniejszych autach grupy. Po 10min zaznajomienia się z autem można używać przełączników na pamięć.
To czego znajomi mi zazdroszczą latem - klimatronik. Chłodzi idealnie, w zimie szybki odparowują bardzo szybko.
Tylko 4 bo w a6 i a8 jest więcej miejsca. Mam wrażnienie że w passacie tez jest odrobine więcej. Przestrzeń bagażowa ograniczona bardziej boczkami i ściętą szybą ale to przecież jest avant - kombiak o sportowym charakterze. Z tyłu miejsca wystarczająco i nikt głową o dach nie bije.
W środku bardzo cicho. Jedynie od czasu do czasu słychać miły pogwizd turbinki, ale to z powodu wycięcia kata. Głośniki są przykręcane do boczków więc te odrobine trzeszczą i jest problem z próbą wymiany głośników na lepsze. Przypadłośc przedlifta.
Zużycie paliwa w tym aucie mnie miło zaskoczyło. Spalanie minimalne podane na oponach zimowych (195/65/15). W lecie jest odrobine większe (225/45/17 robi swoje) ale na 17 autko lepiej zachowuje się na drodze. Quattro wcale nie powoduje o litr większego spalania. Naprawy tanie, części łatwo dostępne, popularne autko.
Niestety audi w skórze w klimie i z napędem quattro troche sie ceni.
Sprężynka od klamki wewnętrznej, membrana w głośniku (starość), wielowahacz w ilości sztuk 3 (polecam TRW, trzymają się póki co), no i problemy z czujnikiem podciśnienia N75, zabity katalizator i zużyte gumowe zawiesia wydechu (drganie nadwozia)
Brak i oby było tak dalej :) 1.9 tdi na pompie robi swoje.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDI quattro 110KM 81kW [l/100km]

5,8