Ocena kierowcy - Audi A4 B5 Sedan

JaUwielbiamJa, 11 lat temu
Silnik 1.8 20V 125KM 92kW
Rok produkcji 1996
Audi A4 B5 Sedan 1.8 20V 125KM 92kW 1995-2000 - Oceń swoje auto
Inne : Podłoga w tym aucie jest bardzo mocna jak na ten rok inne marki mogą brać przykład, pojechałem swoja na kanał i była jak nowa 0 rdzy. Miałem BMW E39 2 lata nowsze od audi to miała takie dziury, że można było rękę wsadzić i gdyby nie dywan to pomachać pasażerom.
Szczerze powiedziawszy to nie wiem dlaczego kupiłem te auto ponieważ średnio podobało mi się. Namowa znajomych zrobiła swoje. Niby się bardzo nie psuło i nie zawiodło ale jak dla mnie to takie bez płciowe auto typowe do przemieszczenia się z punktu A do B i nic po za tym. Ja nie odczułem żadnej frajdy z jazdy a dla mnie to podstawa i dlatego więcej bym go nie kupił.
Silnik 125km, a ja nie czuje tej mocy w ogóle, powyżej 4tyś głośny, niby na 2biegu złapie się te 100km/h ale czujesz ze silnik zaraz się rozsypie. Nie podoba mi się kultura pracy tego silnika i to nie tylko u mnie byłem na zlocie audi i nikt nie chwalił tego 1.8... często falują w nim obroty ale po wyczyszczeniu przepustnicy wszystko wraca do normy, często padają czujniki od oleju. Jedyna zaleta, że jest elastyczny można jechać na wysokim biegu niską prędkością i po wciśnięciu gazu idzie równo i dość nieźle.
Tutaj nie mam zastrzeżeń, biegi sprzęgło ładnie i precyzyjnie działają.
Niby dobre zawieszenie nie sprawia problemów, często padają przeguby. Dość ładnie wybiera nierówności ale słychać jego pracę chociaż jest nie uszkodzone. Przez czas jaki miałem audi to nie wymieniałem oprócz przegubów nic w zawieszeniu.
Myślę, że jest okej tutaj bez zastrzeżeń.
Ja miałem wersje z climatroniciem. Klima działa bdb bez zastrzeżeń, w zimie ciepło w aucie robiło się po 2km jazdy więc też nieźle. Jedynie co denerwowało to czasami wiatraki skrzypiały przy średniej prędkości obrotów, na maksymalnej i minimalnej było okej.
Tutaj bez zastrzeżeń, fotele w miarę wygodne, ustawiają się góra/dół więc każdy sobie wysokość dopasuje, co do przycisków wszystko pod ręką.
Moim zdaniem tutaj porażka, głośno w aucie powyżej 140km/h. Miałem egzemplarz bezwypadkowy i 2 razy w ciągu roku poprawiałem wszystkie drzwi bo szumiało powietrze, opadają od użytkowania auta.
Wszystko zależy od stylu jazdy. Jak jechałem w trasie 500km do 100km/h chciałem jechać ekonomicznie i nie śpieszyło mi się to realnie przeliczając na litry spaliło mi 6.2/100km, średnio po mieście liczę 7,5/100km ale nawet mniej gdzieś 7.2-7.3. Aczkolwiek jak się śpieszyłem i jechałem 170-200km/h praktycznie przez cały odcinek trasy około 200km to spaliła mi 28l więc około 14l 100km co jak na 1.8 125km to sporo. Daję 4 gwiazdki bo jednak średnio 7,5l na 100km po Warszawie osiągnąć można bez problemu.
Jak komuś się podoba to za 6.5tyś zł coś się kupi za ładną bez zastrzeżeń trzeba dać z 8tyś więc nie jest źle. Blacha ocynk, bardzo mocna podłoga sprawiają że wytrzyma jeszcze kilka dobrych lat.
nie jest źle bo części tanie, nigdy nie było tak, że zawiodło w trasie. Ten silnik dobry jest dla majsterkowiczów bo czasami wystarczy tu przeczyścić tam coś delikatnie poprawić i drobne usterki się naprawiają tak samo jak z drzwiami trzeba często je poprawiać aby było bez szumu w aucie. Często pada termostat i czujniki oleju. ja wymieniłem 3razy termostat wahlera w ciągu roku i 2razy czujnik ciśnienia oleju.
Nigdy nie wydałem jednorazowo na kompletną naprawę więcej niż 120zł więc nie jest źle. Nigdy nie zawiodło w trasie.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 20V 125KM 92kW [l/100km]

9,2