Ocena kierowcy - Audi A4 B5 Sedan

Silnik 1.9 TDI 90KM 66kW
Rok produkcji 1995
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Audi A4 B5 Sedan 1.9 TDI 90KM 66kW 1995-2000 - Oceń swoje auto
Silnik : Mimo wypadku z zerwanym paskiem klinowym i jego kolizją z paskiem rozrządu to silnik raczej na +
Przeniesienie napędu : problemy ze skrzynią - albo tak ma albo niekompetentni mechanicy
Układ elektryczny : Silniczki sterujące klimatyzacją - kłopotliwy dostęp do nich
Karoseria : W moim przypadku całkiem inaczej jak u znajomych u mnie rdzewiej - u nich nie.
Dobre auto. Lata ma więc cos tam go boli - jak odklejająca się podsufitka. Skrzypiące plastiki(i tak lepszej jakości jak choćby te twarde w Grande Punto). Stara technika więc takich małych problemów jak choćby z żarówkami nie ma(stare H4 działają odkąd kupiłem). Części nie są przesadnie drogie a popularność modelu powoduje, że łatwo dostępne. Nieskomplikowany więc mechanicy nie mają problemu z nim. A i samemu można coś podłubać. Jakoś specjalnie szanowane nie jest a jednak jeździ. Filtra paliwa nie zmieniałem od chyba 6l. W tym roku pewnie to zrobię. Silnik suchy palił nawet przy -20st. na tylko jednej w pełni sprawnej świecy :) (dwie przepalone, trzecia miała tak duży opór, że też raczej wiele nie pomagała). Szkoda, że nie kupiłem kombi bo mógłbym wozić deski.
Leję i jeżdżę. Przez 15l użytkowania zawiódł 1 raz - zerwany pasek klinowy wpadł w pasek rozrządu - potrzebna była laweta.
Rozsypał się synchronizator 5'tego biegu. Ale niczego innego nie uszkodził(spadł na dno skrzyni) czemu się mechanik dość dziwił. Od tamtej pory nie udało się jej ustawić jak należy. Była w naprawie łącznie 3 razy i dalej nie chodzi jak powinna - ale tragedii nie ma - w tej chwili ja już tego nie zauważam(nie da się bardzo szybko zmieniać biegów - trzeba powoli)
Mówili, że się będzie sypał ale się nie sypie. Kupiłem jak miał przebiegu ~170tyś(?) Dobiłem do ~315tyś nic przy zwieszeniu nie robiłem. Ale pewnie trzeba będzie niedługo - widać oznaki czasu na gumowych osłonach przegubów(pojawiają się pęknięcia). demon prędkości to to nie jest więc zastrzeżeń co do prowadzenia nie ma.
Łamie stereotypy - Rdzewieją doły drzwi, przednie nadkola, progi. Pojawiają się pierwsze dziury. Rdza się pojawiła także nad przednią szybą na dachu. Naprawy w warsztacie nieopłacalne (~3000zł) więc sam coś tam ogarniam. Ze zderzaka zaczął schodzić lakier bezbarwny.
Źle nie jest. Do tyłu mogło by być trochę lepiej.
Wszystko poukładane jak powinno być. Autem można sterować po omacku.
Ładzie samarze to to ogrzewanie nie dorówna ale źle nie jest. Mogło by się szybciej jednak nagrzewać.
Z tyłu mogło by być więcej miejsca. Z przodu jest wystarczająco.
Było dobrze ale powoli zaczynają skrzypieć plastiki tu i ówdzie. Starość nie radość :)
Spalanie ~7l - bardzo fajne. Gdyby jednak chcieć utrzymać auto w idealnej kondycji to ocena była by sporo niższa.
Auto traktowane jako robocze jest super - ludzie dookoła przejmują się usterkami typu nie działa ogrzewania szyby, Spaliła mi się żarówka znowu. Trzeba wymienić cała lampę LED itd. U mnie albo takie rzeczy się nie dzieją albo się nimi nie przejmuję. Gdyby tylko nie rdzewiało było by 5 gwiazdek.
Nie działa: klimatyzacja, ogrzewanie foteli, ogrzewanie szyby tylnej, tempomat, Mi te rzeczy nie przeszkadzają. Klima była naprawiana(samodzielnie) 2-3razy ale później padała znowu. Czasami nie zaskoczył immobiliser ale to się dało naprawić. Zamek centralny nie działał - wężyk się rozłączył - napawa prosta. Termostat - wymieniony. Zawiesił się przekaźnik ABS - po resecie z komputera działa.
Zerwany pasek klinowy wpadł w ten od rozrządu - laweta. Skrzynia biegów - najpierw rozpadł się synchronizator biegu 5'tego. Miesiąc po tej naprawie rozpadł się synchronizator biegu 3'ciego. Po tych naprawach skrzynia źle chodziła - po trzeciej naprawie chodzi tak, że da się jeździć. Z poważniejszych maglownica jeszcze była regenerowana. Padły zegary - zliczały kilometry ale nie pokazywały aktualnej prędkości i obrotów - naprawione zegarami ze szrotu(ale trzeba było elektryka do przelutowania układu)

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDI 90KM 66kW [l/100km]

7,7