Ocena kierowcy - Audi A4 B6 Avant

Silnik 1.8 T quattro 190KM 140kW
Rok produkcji 2003
Audi A4 B6 Avant 1.8 T quattro 190KM 140kW 2003-2004 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : Nie chcę już kupować aut z FWD
Bardzo lubię ten samochód pomimo dużego spalania (poprzednio 1.9 tdi) i małych gabarytów. Jest bardzo dobrze wykonany (solidny), ma piękną linię i cieszę się gdy do niego wsiadam. Ludzie którzy do niego wsiadają nie wierzą, że auto ma już 16 lat. Ważne aby kupić zadbany, dobrze wyposażony egzemplarz i samemu dbać. Sprawdza się zasada płacisz mało = płacisz dwa razy. To auto jest kompromisem pomiędzy funduszami i dostępnością aut na rynku a moimi oczekiwaniami: wygodnie siedzą 4 osoby z 190 cm wzrostu, benzyna 4 cylindry, stały 4x4 i automat - tylko Legacy 5 w pełni to spełnia...
Nie jest awaryjny, pięknie brzmi, jest mocny, Taka moc przydaje się na naszych zatłoczonych drogach podczas wyprzedzania, ruszania - to inwestycja w bezpieczeństwo. Tylko 4 cylindry - ekonomia :) Robię 500 - 600 km na miesiąc, jeśli będę robił więcej mogę zainwestować w lpg. Powyżej 4 tys obrotów bierze trochę oleju (mobil 5w50)
Manualna 6 biegowa, nie jest idealna, w poprzedniku Audi b4 chodziła dużo lepiej - luźniej. Czasami po jeździe na autostradzie jest problem z redukcją do 2 biegu, po czasie problem sam ustał. Małżonka ją przeklina ale ja się przyzwyczaiłem, czasem trzeba się trochę posiłować.
Kupiłem auto z 4x4 (torsen) w trosce o bezpieczeństwo, wierzę że jest mniejsza szansa na wpadnięcie w poślizg. Było u mnie w rodzinie kilka takich wypadków. Dla nieprzekonanych dodam, że stałem w korku podczas intensywnych opadów śniegu, przede mną mercedes S (napęd na tył) i gdy podjeżdżał to tył chodził mu na boki, a ja elegancko prosto. Mam utwardzone zawieszenie, na wiejskich drogach nie jest komfortowo ale rzadko z nich korzystam. Małżonka ma chorobę lokomocyjną i chwali to zawieszenie.
Żadnej korozji, jedynie można się przyczepić do braku osłony na łączniu przedniej szyby i dachu, tam pojawiają się wybrzuszenia.
Nie jest najlepiej, ja się przyzwyczaiłem i wiem gdzie auto się zaczyna i kończy. Nie mam czujników.
Brak uwag
Brak uwag.
Mam 185 cm i za mną jest już mało miejsca. Bagażnik też nie jest imponujący. Audi c5 ideał.
Dużo lepiej niż w Audi b4 i Audi c5 dla silników 1.9 tdi. Cenię sobie brak hałasu.
Wiadomo marka premium ale samochód jest na tyle stary i popularny że da się przeżyć.
Jestem zadowolony.
Wymiana linek ręcznego, pęknięte oparcie fotela kierowcy (wypchnięty tył), pęknięte zamknięcie schowka w podłokietniku. Jest parę drobiazgów.
Brak

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 T quattro 190KM 140kW [l/100km]