Ocena kierowcy - Audi A4 B6 Avant

stanleyweb, 14 lat temu
Silnik 1.9 TDI PD 131KM 96kW
Rok produkcji 2002
Audi A4 B6 Avant 1.9 TDI PD 131KM 96kW 2001-2004 - Oceń swoje auto
Silnik : 130 KM to na silnik wysokoprężny o momencie obrotowym 285 NM to już wystarczająca moc na dynamiczną jazdę!
Przeniesienie napędu : dwumasowe koło zamachowe - trwałość ok 50-60 tys km
Układ elektryczny : czujnik ciśnienia doładowania - zepsuty powoduje blokadę sterownika silnika, odłączenie turbiny i auto jedzie jak traktor
Zawieszenie : wahacze aluminiowe - delikatne jak na polskie drogi
W sumie ładne i fajne auto dla rodziny, chociaż przestrzeń bagażowa nie zachwyca. Poza wielce awaryjnym dwumasowym kołem zamachowym brak większych usterek.
Silnik turkocze jak diesel. Ze względu na prestiż marki mógłby być bardziej wyciszony. Typowa bolączka tego silnika to dwumasowe koło zamachowe (koszt ok. 1500 PLN) i czujniki ciśnienia doładowania. Poza tym silnik oszczędny, dynamiczny (dobrze ciągnie już od 1800 obr/min). Jak bardzo zimny to troszki może nim chwilę potrząsać
Dobrze zestrojona, w miarę krótkie przełożenia. Czasem problem z wrzuceniem jedynki
Jak to z wielowahaczowym zawieszeniem z wykorzystaniem aluminium. Na razie nic nie wymienialem ale wiem, że na pewno mnie czeka wymiana kilku wahaczy w przeciągu całego okresu aksploatacji. W poprzedniej wersji B5 wymieniłem 6 wahaczy z 8 (przez okres 3,5 roku).
Jak dla mnie OK. Nic nie blokuje widoczności na przód a jako kombi też jest nieźle
Jak to niemieckie auto
Klimatronik bardzo dobrze spisuje się w lecie i zimie. W zimie choć silnik nie nagrzewa się szybko to w kabinie jest szybko ciepło
Bardzo dobrze dla kierowcy i paseżera na przednim siedzeniu, a na tylniej kanapie raczej przeciętnie (mogłoby być więcej).
Jak na tę klasę auta przeciętnię. W trasie prawie nie słychać silnika jeśli jedziesz 5 do 130 km/h.
Jak na tę zrwyność auta rewelacja! Ale jeśli użytkujesz diesla przeważnie w korkach w mieście to z pewnością na tę opinię już auto nie zasługuje (ale to zasada kupna diesla -jeździsz w trasy to sobie go kup, w przeciwnym razie benzynka)
Za cenę audi spodziwałem się dużo lepszej jakości, a tu np alementy plastikowe wnętrza samochodu pokryte są czymś w rodzaju warstwy sylikonowej, która de facto wygląda ładnie i jest miła w dotyku ale bardzo szybko się rysuje i schodzi. Dotyczy to w szczególności przełacznika świateł, plastiku wokół lewarka zmiany biegów i przycisków opuszczenia i podnozenia szyb. Całość spasowana bardzo dobrze
żarówki
Jak już wspomniałem. Każdy kto kupi A4-kę w dieslu musi liczyć się z wydatkiem na wymianę: dwumasowego koła zamachowego przy sprzęgle oraz czujnika (-ów) ciśnienia doładowania (głównie na dolocie do intercoolera albo turbiny). Poza tym tankujcie dobre paliwo (Shell V-Power albo BP Ultimate albo Statoil Supreme) bo pompowtryskiwacze to bardzo wrażliwe urządzenia a koszt ich wymiany zajebiście wysoki!

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDI PD 131KM 96kW [l/100km]

Audi A4 B6 Avant