Ocena kierowcy - Audi A4 B8 Allroad quattro

enzo, 9 lat temu
Silnik 2.0 TFSI 211KM 155kW
Rok produkcji 2011
Audi A4 B8 Allroad quattro 2.0 TFSI 211KM 155kW 2008-2011 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : komfort i odporność na polskie drogi. Dynamicznyi ekonomiczny silnik jak na tylko 211KM No i QUATTRO
Silnik : zuzycie oleju
Jak dla mnie samochód idealny na polskie drogi. Genialne zawieszenia i jakość wykończenia. Silnik również tak bym ocenił gdyby nie wysokie zużycie oleju. Auto prowadzi sie jak samochód osobowy a trakcja i uzytecznośc dzieki quattro pozwala wjechac gdzie większość innych aut nie daje rady. Fak że te rzeczy to raczej dobre samopoczucie właściciela niż codzianna potrzeba ale kilka razy naprawdę się przdało:)
Oceniam tylko dobrze ponieważ zużywa dużo oleju i mimo wymiany głowicy (na gwarancji) sytuacja sie nie zmieniła. Poza tym świetna silnik dosokanle łączy bardzo dobrą dynamikę ze stosunkowo umiarkowanym zużyciem paliwa.
Niestety budżet nie pozwolił na Stronic a to jest chyba idealna skrzynia do tego auta. Manual który mam oceniam bardzo dobrze. Łatwo i precyzyjna zmiana biegów. Dobrze dobrane przełożenia. Nic nigdy sie ze skrzynia nie działo.
Jeden z najmocniejszych punktów auta. Qattro jest idealne i nie chodzi tylko o zimię ale również codzienne uzytkowanie na każdej nawierzchni. Żadnego problemu z przenniesiem wysokiego momentu w każdych warunkach. Doskonałe połaczenie komfortu oraz stabilnosci nawet w czasie bardzo dynamicznej jazdy. Idealne zawieszenie na polskie drogi. Nawet przy przebiego 170 tys nic nie stuka nie puka a nie było nic robione.
Jest dobrze, tak jak powinno być. Budżet nie pozwolił na czujniki parkowania:( ale nikt z użytkowników nie ma problemów i nie narzeka.
Po prostu audi:) wszystko tam gdzie powinno być. Swietne fotele sportowe - wyposażenie dodatkowe ale gorąco polecam bo są idealne na dłuższe trasy.
Tak jak powinno być. Nie mam żadnych zastrzeżeń. DZiwne tylko że w standardzie jest tylko jednostrefowa klimatyzacja:(
Z przodu jest bardzo dobrze . Z tyłu jest OK. Ale to chyba nigdy nie był samochód który miasł byc najwiekszy w swojej klasie. Bagażnik wytarczający na rdzinę 2+2 ale na narty trzeba zakładać boks
Bardzo dobrze w pełnym zakresie prędokści róweniez tych maksymalnych na autostradzie. Nawet wieksze lusterka boczne nie powodują dodatkowych szumów w czasie jazdy.
Dal mnie doskonale poniewaz auto jest służbowe. Ale po fakturach z przeglądów ewidentnie nie jest to tani samochód w ekspolatacji. Zuzycie paliwa jest miłym zaskoczeniem. Średni spalanie (50% miasto 50% szybko poza. głównie autostrady) wychodzi 10,5l/100km
Tanio nie jest ale wiesz za co pałcisz. Bardzo dbre wykończenie i spasowanie.
Na początku wymieniłem dwa razy komplet tarzce i klock (20 i 40 tys km). Poza tym typowe rzeczy eksploatacyjne. O zuzyciu oleju juz pisałem
Wymaina głowicy (na gwarancji) Byłoby dobre gdyby nie zuzycie oleju.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TFSI 211KM 155kW [l/100km]

9,2