Ocena kierowcy - Audi A4 B8 Avant

Silnik 2.0 TDI 170KM 125kW
Rok produkcji 2008
Audi A4 B8 Avant 2.0 TDI 170KM 125kW 2008-2011 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu
Jest OK ale jak za ta kase to oczekiwalem czegos wiecej. Teraz zaluje ze nie wziolem jeszcze raz BWM 5 albo Volvo V70 lub A6 i dalem sie namowic na mniejszy model. Troche w tym mojej winy bo nie mialem czasu go przetestowac (nie mieli go jeszcze w salonie jak zamawialem), no i wpadla mi w oko jego linia nadwozia. Mysle ze jak sie ktos przesiada z mondeo lub vectry to bedzie super.
Oczekiwalem czegos wiecej. Przede wszystkim dzwiek. Powyzej 2500 klekocze. BMW byl zdecydowanie przjemniejszy (Wiem ze 6 cylidrowy ale mimo to myslalem ze z CR bedzie teraz lepiej). Poza tym elastycznosc OK, ale kopniecie i frajda w BMW byla 2 razy wieksza.
Jest OK.
Quattro jest super. Jedzie jak po sznurku. Niesamowicie przyspiesza na sniegu, ale tez super stabilnie hamuje. To co kiedys przezylem w gorach w Austrii z BMW sni mi sie jeszcze po nocach. Choc tylni naped uwazam za zdecydowanie lepszy od przedniego, to niestety nasz klimat mu nie sprzyja (a jak ktos jezdzi czesto na nartach to odradzam)
Jast OK.
Dobija mnie ilosc przyciskow. I to ze telefon z kierownicy obsluguje sie na wyswietlaczu z przodu a nie na glownym. Tak samo z radiem. Jezeli to jest wzor ergonomii to chyba dzial PR Audi wydal niezla kase na reklame w "prasie fachowej". Radio gra super. Polecam tez dach panoramiczny bo tworzy fajna atmosfere.
Jest OK.
Przy moich 190 cm jest kiepskawo ale fotel moge lepiej ustawic niz w BMW.
Nie jest zle anel BMW niestety bylo cichsze. powyzej 140 czuc to bardzo (nie mieszkam w Polsce wiec mam gdzie to testowac).
I tu zaskoczenie - 2,5L BMW palilo mniej. Troche mnie to szokuje. Mam nadzieje ze to sie jakos dotrze. Za maly zbiornik paliwa. W BMW robilem 1100 km na trasie. Tu jak machne 800 to bedzie dobrze. Przydalo by sie z 10 L wiecej.
Na razie jest OK.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TDI 170KM 125kW [l/100km]