Ocena kierowcy - Audi A6 C6 Limousine

810726, ponad rok temu
Silnik 2.4 V6 24V 177KM 130kW
Rok produkcji 2004
Audi A6 C6 Limousine 2.4 V6 24V 177KM 130kW 2004-2008 - Oceń swoje auto
Karoseria : Bardzo fajnie wyciszony samochód, super w dalekie trasy.
Zawieszenie : Tu cały czas jest coś do robienia.
Witam Auto mocno mnie rozczarowało, co prawda to używka i ma 18lat. Ale jak się wsiada do tego auta to trudno uwierzyć , że jest to auto premium. Wszystko się w nim rozpada, plastiki - listwy włączniki przełączniki elementy deski. Wszystko to wygląda jak by było wykonane z gównolitu. Psują się zamki, mechanizmy podnoszenia szyb, stacyjki, silniczki od hamulca ręcznego, palące się głośniki, porozrywane membrany, mechanizmy podnoszenia szyb z tyłu i przodu dramat. Aby doprowadzić ten samochód do stanu "dobry" będę musiał wydać na pierdoły ze 3000zł. Auto ma też swój przebieg ale wnętrze wygląda jak by jeździło na taksówce 20 lat. Nie ma elementu który by wyglądał na nie zniszczony. To wszystko w aucie klasy premium ? Kupiłem bo trafiła się okazja, ale już czuję, że to był zły pomysł. Jedyne co zasługuje na pochwałę to komfort podróżowania, wyciszenie i wygoda. Miałem ostatnio w rękach ostatnio Skodę Octavie z 2000r polift to auto mimo 280000 wyglądało o niebo lepiej. W tego to aż strach wsiadać bo mam nieustanne wrażenie, że zaraz się coś spier....
Fajny dźwięk i wystarczająca dynamika.
Multitronik - naczytałem się, że do badziew jakich mało. Auto mam krótko ale do skrzyni nie mam zastrzeżeń. fajnie zmienia "biegi" jeśli można tak powiedzieć :-) i na 7 przy 100km/h ma coś ok 2000rpm więc tak jak lubię
Auto dość dobrze się prowadzi, u mnie jedna oś napędowa ponoć quatro o wiele lepsze.
Niby audi a ruda się gdzie nie gdzie pojawia :-(
Bez szału jak to w limuzynach
Trzeba się przyzwyczaić bo na początku mocno się gubiłem co do czego :-)
Miejsca nie brakuje.
W aucie jest cicho i przyjemnie
Ciężko mi się wypowiedzieć, jednak patrząc po ilości mankamentów tego auta, których nie naprawił poprzedni właściciel to mam wrażenie że tu co chwilę się coś psuje. Duża ilość zamienników i używanych części na +
Bez szału, z jakością to raczej się nie popisali.
Tu ponownie audi się nie popisało, widać wszędzie cięcie kosztów, psuje się prawie wszystko czuć VW
Nie wypowiem się, za krótko to auto posiadam.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.4 V6 24V 177KM 130kW [l/100km]

12,3