Ocena kierowcy - Audi A6 C6 Limousine

Silnik 2.8 V6 FSI 190KM 140kW
Rok produkcji 2009
Przebieg: 1 000 tys. km
Audi A6 C6 Limousine 2.8 V6 FSI 190KM 140kW 2008-2011 - Oceń swoje auto
Jeżdżąc tym autem chciałbym być zawodowym kierowcą limuzyny. Dla mnie super a wolnossące V6 uważam za największy plus samochodu.
Bardzo elastyczny, dobrze pracuje na niższych jak i na wysokich obrotach. Spalanie głównie w mieście + krótkie trasy na poziomie 10-14 litrów. Ale wystarczy lekko docisnąć aby chwilowe spalanie komputer pokazywał na poziomie 30-40. Zapas mocy wystarczający.
Sześciobiegowy manuał bardzo precyzyjny ale jedynka powinna być trochę dłuższą.
Bez zastrzeżeń.
Póki co nie ma problemów. Są drobne ryski ale mam w planie w najbliższej przyszłości pokryć lakier woskiem i myślę że będzie git.
Mimo dużych rozmiarów auta widoczność z każdej strony bardzo dobra. Nie mam problemów ani z jazdą ani z parkowaniem. Dodatkowo pomagają czujniki parkowania
Wszystko na swoim miejscu z łatwym dostępem. MMI trochę mało intuicyjne ale idzie się nauczyć. Sterowanie z kierownicy dużo tutaj pomaga
Wszystko ok. Ogrzewanie tylnej szyby czy foteli działa bardzo szybko nawet w mroźne dni.
Mam dwóch synów którzy jeszcze jeżdżą w fotelikach i to był jeden z argumentów aby kupić A6 a nie A4. Miejsca jest wystarczająco + bardzo bardzo duży zapas.
Aż za cicho. Czasami bym chciał posłuchać tej V6ki a tu taka cisza
Póki co auto nie zaskoczyło mnie niczym o czym bym nie wiedział. Wymieniłem po zakupie auta wszystkie filtry oraz płyny - w sumie wyszło bardzo rozsądna cena. Wiedziałem też ile pali zanim kupiłem więc wszystko jest jak należy.
Auto używam dopiero od kilku miesięcy ale w tym czasie nie mieliśmy z niczym problemów i obeszło się bez usterek.
Brak i aby tak pozostało bowiem, że koszta napraw są dosyć spore.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.8 V6 FSI 190KM 140kW [l/100km]

12,3