Ocena kierowcy - Audi A8 D2 S8 Sedan

Hoody, 17 lat temu
Silnik 4.2 V8 360KM 265kW
Rok produkcji 2000
Audi A8 D2 S8 Sedan 4.2 V8 360KM 265kW 1999-2002 - Oceń swoje auto
Petarda, 6cio letnie auto które na parkingach podziemnych gra na uszach nie przesadzonym basem lecz tak akurat słychac że jedzie 4.2 benzyna, kazdy m5 czy inny wynalazek z napędem na kedną os jak chce zobaczyć róznice to zapraszam na jakis mały wyscig w śniegu... choć nie chętnie bo nie kupiłem go do wyscigów a wygody, do wyscigów kupił bym rs4 mnijszy i zwrotniejszy mi zależało na wygodnej limuzynie z subtelnym podkreśleniem S czylu lusterka srebrne tłumik itd itd wszystko oryginalnie a nie jak 99% S naklejone . di rury wyd w dół i nakładki na lusterka które sie nigdy nie sciemnią :-) pomijając o braku kilkuset KM :-) ale naklejki od S i potem stajesz obok takiego wynalazku to ani nie wygląda ale mają jedna zalte fajnie znikają we wstecznym lusterku
Na pomysł zakupu auta wpładłem w maju i w listopadzie zakupiłem, wersja od pierwszego włąsciciela z ks. serwisową udokumentowaną w audi i sprawdzoną. Auto rewelacja sekwencyjna skrzynią biegów ma przez to zamiast 5.5w manualu do setki 6,5 s z czego ja mam przez chipa z 0,2s mniej ale powiem krótko jest to wystarczające totalnie, dobre zimówki własnie założyłem + quattro i jak pada to na prostej majacej 2km po 15s startując pierwszy na swiatłach nic nie widze w lusterku bo wszyscy zostają gdzieś henhen. Można poszalec ale tak logicznie nie podnosząc sobie adrenaliny nadmiernie bo trzyma się drogi jak przylepiony, jadąc po kałużach i wciskając na maxa czasem mignie żólta dioda od esp, no i to tyle jeśli chodzi o trakcję i przyczeponość bo mknie dalej po swoim torze nie dajac poczuc że coś było nie tak przez chwilę z przyczepnością. Luubię szybkie auta ale musza one sie trzymac drogi, i wtedy jest to dla mnie bezpieczne auto. Co do innych CL i M5 były w zasięgu ale taka moc z jednoosiowym napędem to porażka pomijając 4motion którego nie można porównac z torsenem z audi, jedyny konkurencyjny napęd 4x4 to subaru. Wracając do s8 wada to spalanie ale patrząc przez pryzmat przyjemności jazdy jej bezpieczeństwa i posiadania maximum wpływu na sytuacje dorogową jest to warte tej ceny :-) Zaprogramowali mi w audi j.ang w navi i komputerze , navigacja pl działa, fotele grzeja, lusterka się sciemniaja, solardach działa nawet jak są chmury, no i oczywisciue automat z triptronikiem miasto korki jak ktoś nie jechał niech spróbuje a potem wypowie sie na temat automata. Polecam serdecznie wszystkim eleganckim miłośnikom bezpiecznej sportowej jazdy bez dresiarskiej krzykliwości w stylu M5. Hoody
Zmienia biegi wiadomo że do nowego s8 2006 jest przepaśc raz że nie ma dsg a dwa 6ciu biegów niemniej jest to wystarczające i wygodne
Nie mogę doczekać się śniegu żeby testnąc M3 dunlopiki na oryginalnych 18"
Dobrze ale dzieki parktronikowi, ciasne parkingi to dla 5m auta jest co robić ale z pełnym spokojem
mam pakiet siedzeni przednich sport z bocznym trzymaniem i jest super, wiadomo jak by były tajskie masarze z nowej s mesia nie powiedział bym nie :-)
Wsiadam pod kinepolis do auta o 1 w nocy lusterka zaparowane , szyby wszystki, odpalam ogrzewanie przedniej i tylnej szyby .... mija 40 s dojezdzam do barierki wyjazdowej i mam wszyskie odparowane nawet boczne (posotało ciutek na tylnej szybie ale po 30s ginie) chciałbym żeby tak było w każdym aucie - mega wygodne ogrzewane boczne lusterka polecam
Z przodu ja, obok w miejscu pasażera mój pies , z tyłu żona i szwagierka , wszyscy zadowoleni jaką miejsce w tyłki grzeją fotele z przodu i z tyłu bardzo miło.
Podwójne klejoine szyby absorbujące ciepło - naprawde dziś jak wysiadałem i jechała koparka coś delikatnie mruczało - otworzyłęm drzwi i masakra , bardzo dobrze tłumi
nie kupuje sie prwawie 400konnych aut dlae ekonomiczności - komputer pokazuje 25,4l miasto , zresetowany na trasie schodzi do 19,4 z czego mam zimówki z indeksem do 210 km/h wiec nie szalałem
Czekam az model 2006 spadnie, mysle ze ze 2lata pomęcze to s8 co mam z grudnia 2000r a potem jak juz ceny zbliża sie do 35-40 tyś E to zminię bo to taka kropka nad I. Tak jak powiedzieli audi to samochód dla kierowców, bmw jest zbyt krzykliwe i nie ma quatrro , a mietek fajny acz dla emerytów jak dla mnie choć wiadomo nie jest tak daleko jak bmw w moim rankingu, szkoda ze to 4motion to nic specialnego i wieecej w tym marketingu niż przyczepnosci...
jak narazie to super, oby tak dalej :-)
narazie nic , może dlatego że od kwietnia monitorowałem wszyskit mobile autoscouty allegro otomoto i gratki majac dostep do wszyskich ogłoszeń wygrałem idealny udokumentowany przebieg i tu warto poszukać zeby było bo gdybym kupił polski wynalazek to pewnie wrzucił bym w niego z dychacza na start

Pb - zużycie paliwa dla silnika 4.2 V8 360KM 265kW [l/100km]

22,3