Ocena kierowcy - Audi A8 D2 Sedan

psnioch@interia.pl, 13 lat temu
Silnik 2.5 TDI 150KM 110kW
Rok produkcji 1998
Audi A8 D2 Sedan 2.5 TDI 150KM 110kW 1997-2002 - Oceń swoje auto
Inne : Wszystko mnie pozytywnie zaskoczyło. Nie bałem sie V6 bo mam rozum i olej w głowie. I nie bede sie bał następnym razem :):):)
PRZECZYTAJ TĄ OCENĘ !!!!!!!!!!!!!! Doskonale z małym minusikiem no bo.. tak :)) Są nowe fury za 500 000zł i tam mozna dawać doskonale z + :))
JAK DBASZ - TAK MASZ. Prosze przeczytać moją ocenę. Kupiłem to auto ponieważ zawsze lubiałem marke Audi i dźwięk silników diesla tego koncernu. Silnik pięknie pracuje ( V6 ) , łyka oleju mniej niż pisze w książce. Niech nikt nie mówi ze diesle nie biorą oleju. Biorą - taka jest konstrukcja tego silnika, ze kropelkę napić się musi ( na 10 000km 0,2 l to chyba nie grzech... ). Zawsze po zimie zatyka się odma olejowa ( separator oleju ) - to taki mały filterek który powoduje dymienie z rury siwym śmnierdzącym dymem. NIech nikt nie mówi ze 2,5 tdi v6 to szajs, bo miałem rzędówkę 2,5tdi i tam tez zatykała się odma. Jest wiele narzekań na wałki rozrządu w tym silniku. A ja powiem tak : najwięcej na ten temat mówią ludzie i mechanicy którzy nigdy tego nie robili. Bo jak wymienia sie filtry i leje dobry olej co 10-11 tyś km, to żadne wałki nie padają. Kupiłem jak miał 180 000 , zrobiłem 50 000 i NIC MI NIGDY NIE PADŁO. Ten silnik trzeba umieć obsługiwać i używać. Reasumując 220zł co rok trzeba wydać na ten mały separatorek od oleju :) Wymiana rozrządu u jednego mechanika 1750zł . Ja się rzuciłem na seriws i zapłaciłem troszke wiecej :)) Ale teraz bedzie 70 000 km spokoju.
Super przełożenia, nic sie nie zepsuło . 6 bieg od 80-90 do końca :)) Trzeba UMIEĆ ZMIENIAĆ BIEGI !! Bo jak czytam opinię niektórych ludzi ze padła im skrzynia i sprzęgło TO ŚWIADCZY TYLKO O ZUPEŁNYM BRAKU UMIEJĘTNOŚCI ZMIANY BIEGÓW I RUSZANIA SAMOCHODEM !!!!! Zresztą każdy starszy kierowca przyzna mi rację.
Na trasy super, pływa..... :) Na polskie boczne dziurawe drogi trochę twardy i lubi zatrząść :) ale to nic złego i nic dziwnego. Ceny elementów zawieszenia w serwisie kosmicznie drogie. Ale są zamienniki dobrej jakości i wszystko jest do przyjęcia.
Bajka :)) Tylko urzekające troszkę małe prawe Audi"owskie lusterko co nie co denerwuje :))
AUDI - TAKI PORZĄDEK PROSTOTA I POUKŁADANIE ZE AŻ NUDNO bo można nie patrząc na kokpit wszystko wciskać i operować :))
Jak na 2,5 Tdi to szybko sie nagrzewa i w 8 minut mam gorąco w aucie. Siedzenia w 5 minut parzą :)) Mam też webasto, ale nie używam bo auto trzymam w garażu.
Jak Ci co są z przodu mają do 185cm , to tył może szaleć :D ogólnie wporządku :)) LONGIEM ciężej parkować :)
Do 140 rozmowa szeptem, a potem to szum słychać i trzeba o pół tonu podnieść głos :)) IDEALNIE :)
No i mamy kwestię która wywołuje u mnie histerię, nerwy i białą gorączkę !! a wręcz wpadam w szał!!! FAKT , MAM MANUALA 6 BIEGOWEGO . Mam 21 lat, zdarza się ze przycisnę jak mi sie spieszy i zdrza się ze jade spokojnie do 100-120 . Ludzie którzy piszą ze pali 12-18l to chyba mają coś z głową !!!!!!!!!!!!!!! Są dwa sposoby mierzenia spalania : - chwilowy - średni. Chwilowy pokazuje nawet 30l/100km jak ostro rozpędzamy spod świateł, po czym zdejmujemy nogę z gazu i pokazuje już 0,00 l . Nie ma co patrzeć na ten pomiar. Ja zawsze patrze na średni, czyli ten który mierzy spalanie na bierząco. I tak : wyzerowałem przed wyjazdem do wrocławia - jechałem cyklem mieszanym, bo przez miasta i autostradą itp. ŚREDNI POMIAR NA tej trasie to jest 450km WSKAZAŁ 6.2l / 100km. A jechałem na autostradzie 180km/h przez kilkanaście minut i ŚREDNIE SPALANIE SPADAŁO Z 6,9 DO 6,2. W mieście z kimą około 8,4l/100km. Średnio w zimę w mieszanym cyklu 7,3l/100 km. I mierzyłem to kilkanaście razy , i tak pokazuje komputer. I tyle to auto pali. Ogólnie sie nie psuje. Ale lubi czasem przewód od podciśnienia powietrza strzelić i auto nie ma siły. No to trzeba wydać 450zł i kupić przewód :) Raz na 50 000km to chyba nie tragedia. Mówi się ze te silniki są "zachlapane od spodu olejem". Ale po 13 latach uszczelka pod pokrywą ma prawo stwardnieć i przepuiszczać kropelki oleju... 700zł z robotą i spokój na kolejne 150 000km .
Jak dobrze kupisz i masz łeb na karku, to bedziesz długo jeździł bez awarii. Ludzie się patrzą, masz super auto i smiejesz sie z tych co Ci mówią ze to pali 15 litrów :):):) czego chcieć wiecej ? :)) Chce sprzedać swoje a8 bo wykańczam dom i kasa potrzebna na kuchnię :):):) ale jak stanę na nogi to kupię to samo... Jakby był ktos zainteresowany to proszę na email podany w ocenie :):):) Pozdrawiam :):):)
Tak jak napisałem wyżej... Ogólnie jak ktoś dba to bedzie sie długo długo cieszył. To auto jest z aluminium, nigdy nie zardzewieje. A, i nie ma kogos kto sie nie obejrzy na ulicy. Mam srebrny kolor alu oryginalne ale po renowacji 17" i wygląda ślicznie. Bez szaleństwa, tylko spokojne duze auto mające charakter :)
Z poważnych to nic. Trzeba dbać o olej i filry. I z wałkami sie nie będzie nic działo. Oczywiście o tym ze Zanim sie zacznie jechać to 2 minuty musi pochodzić a przed gaszeniem tez 2 minuty musi pochodzić, nawet nie mówie bo to jasne... Turbina rozgrzewa się do 800 stopni Celsjusza a łożyska w turbinie do 300 stopni Celsjusza. Dlatego trzeba im dać sekundę na wystygnięcie. I wszystko bedzie dobrze chodzić :)

Usterki Audi A8 D2

Audi A8 D2 – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu