Lista ocen Audi Q5 I SUV 2.0 TFSI 211KM 155kW 2008-2012 (17) - Silnik

Na liście zabraknie 3 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~mechanizator
SUV 2.0 TFSI 211KM 155kW
Silnik 2.0T ma zwolennikow oraz przeciwikow Ci pierwsi chwala go za kulture pracy i bardzo dobre przyspieszenia Ci drudzy krytykuja za zbyt wysokie spalanie. Ja sadze ze silnik naprawde jest swietny i sprawia ze auto jest bardzo szybkie a spalanie wcale nie jest takie duze Trzeba pamietac ze tu jest staly naped 4X4 i masa samochodu 1755kg w miescie 11ltr nie uwazam wcale za zbyt wysokie spalanie. Mysle ze przy obecnym kierunku rozwoju...
~michalmonika
SUV 2.0 TFSI 211KM 155kW
Wybrałem świadomie wersję 2.0TFSI wiedząc czego po niej oczekiwać i nie zawiodłem się.Silnik jest mocny,elastyczny(w normalnej jeżdzie używa się obrotów w przedziale 1200-2500 co jest w większości sytuacji wystarczające.Kultura pracy dobra za wyjątkiem pierwszych chwil po uruchomieniu zimnego silnika,ale jest to normalne zjawisko,o czym wspomniano w instrukcji obsługi.Do 2500 obrotów silnika prawie nie słychać wewnątrz,powyżej rasowy,fajny...
~TMC
SUV 2.0 TFSI 211KM 155kW
Nie polecam silnika 2,0 TFSI - jednostka bardzo ale to bardzo paliwożerna, wg Auto Świta producent rozminął się o ponad 40% z tym co deklaruje w tabelach a rzeczywistością. U mnie się to w 100% sprawdza, średnie spalanie, podkreślam średnie na poziomie 13l nie jest rzadkością! W trasie poniżej 8l praktycznie da się zejść.
~Piotr / Gdynia
SUV 2.0 TFSI 211KM 155kW
Z wiekiem pali coraz mniej. Może to subiektywna opinia a może po prostu był należycie dotarty ale teraz chodzi jakoś lżej niż na początku (w momencie kiedy był nowy wyraźnie było czuć opory w układzie napędowym, zwłaszcza przy jeździe na luzie i z górki; teraz tego nie ma).
~Michał
SUV 2.0 TFSI 211KM 155kW
Zupełna żenada. Z przebiegiem 85000 spokojnej jazdy miasto-trasa (głównie moja mama) samochód zaczął zżerać litr oleju na około 1000 km. Mocy może i ma wystarczająco, ale kopci i wyje jak silnik sprzed 20 lat. I to przy bardzo spokojnej jeździe.
~Zibi
SUV 2.0 TFSI 211KM 155kW
Silnik dynamiczny, umiarkowany apetyt na paliwo, nie dla kierowców którzy przesiedli się z taktora, i narzekają na spalanie.Po 15 tys.km dolałem 0,5 lit. oleju, norma: każde auto bierze olej, A6. 3.0 TDI też brał.
~nbg
SUV 2.0 TFSI 211KM 155kW
Silnik delikatnie \"niegrzeczny\" i zapewnia sporo wrażeń z manualną skrzynią (choć biorąc pod uwagę fenomenalne opinie o S-tronic\'u zapewne to niegorszy wybór). Silnik bardzo elestyczny już od niskiego pułapu obrotów.
~Brystol
SUV 2.0 TFSI 211KM 155kW
Dynamiczny, mało elastyczny w przedziale 80-120 km/h, pali olej - 2 litry na 18000 km - to w porównaniu do innych marek dużo szczególnie w tej klasie. Mail do serwisu w tej sprawie bez odpowiedzi od 6 miesięcy.
~Ireneusz Płoskowicz
SUV 2.0 TFSI 211KM 155kW
Nie polecam ze względu na awaryjność pomimo serwisowania w ASO. Może to tylko ja miałem pecha ale nie tak powinien być sprawowany nadzór przez właściciela marki nad ASO.
~Andrzej
SUV 2.0 TFSI 211KM 155kW
Beznadzieja jak mu przyciśniesz to na stacji będziesz tankował z jednego pistoleta benzynę a z drugiego pistoleta olej do silnika bo tak żre, że rury wydechowe całe w sadzy.
Audi Q5 I SUV