Ocena kierowcy - BMW Seria 3 E30 Touring

Artix, 7 lat temu
Silnik 320 i 129KM 95kW
Rok produkcji 1989
BMW Seria 3 E30 Touring 320 i 129KM 95kW 1988-1991 - Oceń swoje auto
Jestem młodym człowiekiem posiadam w domu trzy takie auta jeden to właśnie e30 1.6 a drugi to też 2.0 R6. Ten drugi czeka na lepsze czasy sprowadzony z Niemiec :). Jest niezawodny nie mam z nim żadnych problemów może dzięki temu że znam się na tych autach wszystkiego o nich nauczył mnie mój ojciec. Ale jeżeli coś w nim robię to bardzo rzadko. Ostatnio elektrozawor. Ze starości nity puściły i płyn chłodniczy dostawał się do środka ale nity wywalić i wsadzić śruby. Trochę silikonu i wymiana uszczelek i działa jak nowe. Jest w gazie nic mu to nie szkodzi ręcznie reguluje zawory co 10000 km i działa jak należy wymieniam oleje na czas i śmiga. Pasek rozrządu wymiana co 15000 tys km. Kocham te auta i nie widzę innego zamiennika. Te nowe dla mnie są tak piękne jak stare. Mój tata posiada też e38 3,5l benzyna bardzo piękny samochód 2 lata u nas przebieg 245000 i nic się nie dzieje.
Z silnikiem nie ma problemów o ile wymiania się wszystkie płyny na czas i reguluje zawory. Osobiście uważam że te ręczne są lepsze od tych hydraulicznych w młodszych e30
Sprzęgło zaczęło mi ostatnio rzezic ale po przejechaniu 380000 km nie dziwota.
Trzeba umieć jeździć samochodem z tylnym napędem bo łatwo wylądować na drzewie.
Ja mam 194 cm wzrostu i z przodu czuje się mega komfortowo. Wszystkie fotele w skórze. Ale z tyłu brakuje trochę miejsca.
12l/100km gazu.
Żaden inny samochód nie grzeje mi tak stóp jak w tym samochodzie. Co prawda latem brakuje klimy ale od czego ma się szyby w pradzie :).
Tanie części ale zaczyna ich powoli brakować z racji że bmw przestaje je produkować i staje się coraz trudniejsze. Ale koszty regeneracji np wahacza nie przekraczają 200 zł.
Powoli drożeją z racji że klasyk i niedługo zabytek
Nigdy nie było tak że nie odpalił czy coś. Zawsze odpala długie trasy robi i nic się nie dzieje

LPG - zużycie paliwa dla silnika 320 i 129KM 95kW [l/100km]

13,3