Ocena kierowcy - BMW Seria 3 E36 Sedan

tOOmekm3, 18 lat temu
Silnik 318 i 115KM 85kW
Rok produkcji 1993
BMW Seria 3 E36 Sedan 318 i 115KM 85kW 1993-1998 - Oceń swoje auto
podsumówując marka Bmw nalezy do tej grupy samochodó gdzie ceni sie niezawodnosc funkcjonalnosc wygode i wiele wiele innych rzeczy naprawde kupe dobrego samochodu zrobili nasi sąsiedzie za zach. granicy,ta marka nidgy nie obumrze ale napewno bedzie wielkim synonimem sportu wygody i luksusu
Silniczek 1.8 posiadam.Fajnie zasówa mógłby troche mniej palic nawet o 0,5 litry,ale jak dla mnie wystarczy.Wszystko jak w zegarku.
kapitalna skrzynia biegów,wszystko wchodzi jak nalezy,tak jak ma to byc w Bmw,bardzo dobry pomysł z ciezej wchodzącym biegiem wstecznym.Wszystko gra.
układ jezdny precyzyjny,autko dobrze wywazone czasem lekko sunie przód ale to wyjątki najlepszy naped na tylnie koła frajda z jazdy zwłaszcza zimą.
Widocznosc w normie,za duzo parują szyby nie wiem czy w e wszystkich tak sie robi,ale widocznosc jak dla mnie bomba
ergonomia jak w najwiekszym poziomie
ogrzewanie nie sprawia problemów ale mogło by byc lepsze
Przestrzeni dal kierowcy i dla pasazerów jest wystarczająco z przodu czuc troszeczke ze jest ciasniej ale to tylko przez szeroką deske panelu srodkowego po za tym miejsca jest sporo
wyciszenie jeste bez zarzutu słychac tylko szum powietrza,w starszych wersjach nawetza duzo byo słychac ten szum przy wiekszych szybkosciach ale da sie wytrzymac,silniki pracuja cicho na tyle ze prawie ich nie słychac
no tu troche pojawi sie problemików,spalanie nie nalezy do dobrej strony bmw,maja spory apetyt na paliwko to zalezy jak sie posługujemy pedałem gazu ale np moja 1,8i miasto 10, trasa 7 ceny przeglądów no mozna powiedziec ze jeszcze nie najgorsze ale mogłoby byc troszeczke taniej no i naprawy.Orginalne czesci sa za drogie dla przecietnego Kowalskiego.Zamienniki tez nie są tanie ale juz da rade je kupic po dobrych cenach.Takze czesci no są troszeczke drogie ale jak sie je wymieni posłuza długi czas
po wejsciu do unii starsze modele potaniałay ak wiec mozna teraz za dobre pieniazku kupic juz sobie kawał dobrego autka ceny wachają sie róznie kto jak kocha swoje bmw,stosunek jakosci do ceny mozna powiedziec jest teraz bardzo dobry bo fajnych pieniazkach mozna miec mały wypasik w swojej bawari.
fajnym drobiazgiem w bmw jest ekonomizer niezawodny w kazdej sytuacji,podoba mi sie dzwiek gongu który oznajmia godzine oraz zmiane temeratury na rzonicy 3stopni czyli jak jest np 3 stopnie zaraz spadnie do zera o te trzy wtedy gong informuje ze moze byc oblodzona droga,dobrą rzecza jest oswietlenie pojazdu,wyposazenie nalezy do bardziej lepszego niz w innych autach,mówiac po chłopsku kupe dobrego autka
no mysle ze czestymi usterkami jest przepalanie cewek,czasem komputrka sie pogarasza i cos zle moga pokazac no najwiecej wydaje mi sie sprawia problemy elektryka ale da sie z tym zyc.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 318 i 115KM 85kW [l/100km]

10,1