Ocena kierowcy - BMW Seria 3 E46 Coupe

Kuba, 6 lat temu
Silnik 320 Ci 150KM 110kW
Rok produkcji 1999
BMW Seria 3 E46 Coupe 320 Ci 150KM 110kW 1999-2001 - Oceń swoje auto
Na wstępie chciałbym zaznaczyć że nie jest to auto które łatwo kupić. Zanim zakupiłem swój egzemplarz obejrzałem 7 innych, wiele ich to tylko gruzy z ciężką przeszłością na starcie wymagające dołożenia grubych tysięcy ale jeśli ktoś ma cierpliwość i pieniądze to świetne auto pod każdym względem. Dla mnie 46 coupe było dokładnie tym czego potrzebowałem i oczekiwałem od auta. Silnik 150KM sprawnie pcha tę budę, na 200km/h długo nie musimy czekać, w trasie najekonomiczniej to +/- 130km/h ale można ładować dużo więcej cały czas i po za wyższym spalaniem żadna krzywda się jej nie stanie. Po za tym kto jeździł 6 cylindrówką nie będzie chciał wrócić nigdy do klasycznej 4 ;) Samochód mam na sportowym zawieszeniu i prowadzi się bardzo pewnie, nie będzie komfortowo ale za to po zakrętach możemy czerpać garściami przyjemność z jazdy. Dopóki ma kaganiec w postaci kontroli trakcji nawet nie wiemy o tym że mamy tylny napęd. Po wyłączeniu DSC tył lata na zawołanie. Jeśli chodzi o przestrzeń w środku trzeba liczyć się z tym że to coupe. Komfortowo dla 2 wysokich osób z przodu, z tyłu pasażerowie najlepiej max 175cm wzrostu, dla wyższych też bez problemu ale na pewno nie w dłuższą trasę. Awaryjność bardzo niska pod warunkiem że kupimy dobry egzemplarz. Za ładną sztukę trzeba sporo zapłacić, nie ma co się łudzić że kupimy dobre e46 coupe za powiedzmy 10 tysięcy, prawie 2x tyle trzeba na coś fajnego (ceny full opcji z mocnymi silnikami to nieraz i 30 tys...). Zdecydowanie polecam to auto, każdego dnia czuć że mamy do czynienia z porządnym samochodem a nie jakąś tandetą.
Jak to coupe z drzwiami bez ramek trzeba liczyć się z tym że będzie trochę gwizdać przy wyższych prędkościach no ale to norma

LPG - zużycie paliwa dla silnika 320 Ci 150KM 110kW [l/100km]

11,3