Ocena kierowcy - BMW Seria 3 E46 Sedan

Silnik 1.9 318i 118KM 87kW
Rok produkcji 1998
BMW Seria 3 E46 Sedan 1.9 318i 118KM 87kW 1998-2001 - Oceń swoje auto
Zawieszenie
Autko jest jak najbardziej w porządku, ładna linia nadwozia, tylko ta opinia o marce... i wszyscy znajomi chcą żebyś driftował i palił gumę.
Niestety silnik 1.9 M43TU jest najsłabszym punktem tego pojazdu. Byłem zmuszony przekłądać silnik ponieważ rozsypała się panewka na wale korbowym i rytmicznie "rąbała". Fajny dźwięk w sumie powstawał auto nie straciło mocy, ale koniec był już bliski. Osprzęt badziewny, przygotujcie się od razu na wymianę przepływomierza, i na pękające króćce, węże lub zbiorniczek wyrównawczy układu chłodzenia. 118 Koni dla jednego mało, dla drugiego akurat, do jazdy 120 km/h nadaje sie akurat, niestety przy wyprzedzaniu trzeba żonglować biegami. Auto traci również temperament przy załadowaniu 4 osobami.
Prosty, zwykły 5 biegowy manual, bez zastrzeżeń. Fajnie puszcza się sprzęgło,"chwyta" w połowie drogi a nie na końcu jak w VW/Audi.
Jeździ sie fajnie,ostra reakcja, a drifty wykonuje się bezproblemowo :) jedna rzecz mnie tylko denerwuje-troche ciężko kręci sie kierownicą na zimnym silniku, dopiero po chwili pracuje optymalnie. Bardzo mocne hamulce z przodu tarczowe wentylowane, z tyłu tarczowe.
Jak najbardziej w porządku. Gdy parkujemy tyłem mamy wrażenie że jesteśmy bliżej przeszkody niż faktycznie jesteśmy,(wersja sedan) dzięki czemu unikniemy kolizji.
Tutaj ponad skalą. Fantastyczna! Wszystko pod ręką! konsola środkowa skierowana do kierowcy, elektryczne szyby wokół skrzyni biegów.
Mam automatyczną klimę ale mnie denerwuje więc i tak steruję ręcznie. Szybko się nagrzewa w zimę i szybko chłodzi w lato.
Z przodu OK siedzi się dość nisko. Z tyłu ciasno, kanapa bardziej dla dwóch osób, niż trzech.
W porównaniu do E36, którym jeździłem - znakomicie. Głośno dopiero od 150 km/h. Bardzo dobre wytłumienie podwozia.
Naprawdę nie trzeba się bać tego modelu - mnóstwo tanich dobrych zamienników i części na szrotach. Pali 9-10l gazu na 100 Km/h.
Trudno szukać czegoś lepszego. Mercedesy i Audi w tym samym roczniku kosztują połowę więcej.
Gumy w zawieszeniu. Łączniki stablizatora.Tuleje wahaczy tylnych. Dość drogie są wahacze przednie ale można je kupić taniej z anglików :) Rdza na masce. Wyciek oleju spod filtra oleju w 1.9
Pękające przewody ukł.chłodzenia, nieszczelne chłodnice to najczęstsze powody unieruchomienia auta. Drogie przepływomierze (także zamienniki) i nieszczęsne panewki wału korbowego w 1.9.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.9 318i 118KM 87kW [l/100km]

9,3