Lista ocen BMW Seria 3 E90-91-92-93 Touring E91 (85) - Ergonomia

Na liście zabraknie 75 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~dz
Touring E91 3.0 330Xi 258KM 190kW
Generalnie samochód w wersji wyposażeniowej z górnej półki. Dwa kluczyki mające różne ustawienia. Żona otwiera samochód, to lusterka, klima, a nawet radio ustawia się pod jej preferencje. Ja otwieram i wszystko się elegancko przestawia. Pomysł lepszy, niż te głupie przyciski z pamięcią ustawień. Ale jest i wada. W moim egzemplarzu nie ma trzech rzeczy - radaru do aktywnego tempomatu, Druga, to mimo pompowanych pneumatycznie foteli, pełnej...
~Sław
Touring E91 2.0 320d 177KM 130kW
Wnętrze przeznaczone raczej dla niższych osób. Ciężko się wsiada zwłaszcza do tyłu. Przednie siedzenia niezbyt wygodne z beznadziejną regulacją. Jakieś z m pakietu pewnie są lepsze ale moje zwykłe, skórzane z manualnym ustawieniem są chyba najgorsze na jakich siedziałem. Skóra latem odparza, regulacja wysokości to jakaś pomyłka jak na markę premium. Trzeba się podnieść żeby podnieść siedzisko. W przeciwnym razie po pociągnięciu dźwigni...
~Marcin
Touring E91 2.5 325i 218KM 160kW
Rozplanowanie przełączników dobrze przemyślana. Trochę przyzwyczajenia wymaga operowanie manetką kierunkowskazu, która zawsze powraca w to samo miejsce. Ale to jedyne nieudogodnienie na jakie można napotkać przesiadając z innego samochodu. Świetna pozycja za kierownicą. Ja mam akurat sportowe fotele, siedzi się nisko, znacznie niżej niż w innych autach, a fotele świetnie opinają ciało. Dodatkowo jest jeszcze regulacja napompowania boczków...
~Q
Touring E91 3.0 330Xi 258KM 190kW
Zajmując miejsce za kierownicą, wszystko co konieczne mamy w zasięgu ręki czy też wzroku. Kształt deski rozdzielczej jest bardzo przyjemny i sprzyja kierowcy. Wielofunkcyjna kierownica, klimatyzowany podłokietnik, duży ekran komputera pokładowego to tylko niektóre z elementów ułatwiających nam podróż tym autem. Mnogość zastosowanych udogodnień będzie wprost proporcjonalna do zasobności portfela pierwszego właściciela.
~simbabuej
Touring E91 2.0 320i 170KM 125kW
baaaardzo szeroki zakres regulacji siedzeń, wszystko dla kierowcy, dla bardzo wysokich przeszkadza nieco tunel i podłokietnik, plus wszelkie dyndające z kluczyka bibeloty wbijają się w kolano, ale oprócz tego wszystko idealnie na miejscu, super podświetlenie zegarów i reszty, nie męczy oczu, genialne lampki, schowki tam gdzie trzeba, chociaż w tylnych drzwiach zero, siedzenia składane z zerowym wysiłkiem
~Piotr Nowakowski
Touring E91 2.0 320i 150KM 110kW
Fatalne zagospodarowanie przestrzeni, brak pojemników na kubki oraz nieprzemyślane rozwiązanie kwestii schowków. W samochodzie za 150 tys. zł trzeba dokupować schowek na okulary, który montuje się zamiast rączki kierowcy ? Bzdura! To samo z kubkami, jedynym słusznym rozwiązaniem jestr zakup uchwytu na kubki montowanego na konsoli środkowej po stronie pasażera od bmw x1.
~Maltheal
Touring E91 2.0 320d 163KM 120kW
Dla mnie wszystko jak należy i przede wszystkim wszystko przemyślane i zrobione z głową. Tutaj każdy element jest we właściwym miejscu. Przykład. Uchwyty na napoje są tak schowane, że jak ustawimy w nich napój to nie zasłaniają nam konsoli środkowej, a w razie rozlania nie zaleją nam drążka zmiany biegów etc. tylko wszystko poleci na gumowy chodnik. Takich rozwiązań jest wiele.
~galczych
Touring E91 3.0 330d 245KM 180kW
Cały idrive w wersji z twardym dyskiem swietny. Jedynie przyciski do podnoszenia szyb umiejscowione są zbyt do przodu. Chcąc otorzyć szybę często otwieram tylną zamiast przedniej, pomimo ze mam auto juz 2 lata i 185 cm wzrostu. Masakrą jest brak koła zapasowego. RUNon Flat nie nadaje sie na koleiny. Trzeba wozic dojazdowke w bagażniku.
~Tomek
Touring E91 2.0 320d 163KM 120kW
BMW słynie z ergonomii, wszystkie przełączniki na swoim miejscu, nie ma zbędnych bajerów wszystko to co potrzebne w zasięgu ręki. Akurat w tych modelach czyli E90, E91 itd. wycierają się szybko gałki zmiany biegów i przyciski START/STOP trochę to razi w oczy. czasami zdarzają się problemy z IDrivem, a mapy drogie, fajny bajer ale czasami kłopotliwy.
~Archie Flow
Touring E91 2.0 320d 163KM 120kW
Który to już z rzędu komplet gwiazdek? Rany, robi się już naprawdę nudno, ale sorry - nikt nie robi tak intuicyjnych kokpitów, jak Bawarczycy. I to się tyczy nie tylko serii E9x, co praktycznie każdego modelu tej marki. Ilekroć przesiadałem się do innego samochodu BMW, od razu odnajdowałem się w nim, jak u siebie.
BMW Seria 3 E90-91-92-93 Touring E91