Lista ocen BMW Seria 7 E38 (96) - Silnik

Na liście zabraknie 76 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Marko
Sedan 740 i B40/2 286KM 210kW
4.4 - tryb D spokojna jazda jednak auto nadal dynamicznie przyspiesza, tryb S- znaczna różnica i wkręca się na obroty jak wściekły potwór Ogółem możemy uzyskać spalanie na poziomie 15 l trasa,miasto lub ponad 20 w zależności jak naciskamy pedał przyspieszenia. Uważać na uszczelki pokryw zaworów,dbać o poziom oleju-nalać nawet pod max i koniecznie pilnować poziom płynu chlodzącego. Te silniki pracują na nieco wyższych temperaturach.
~Piotr
Sedan 740 i B40/2 286KM 210kW
4.5 m62b44 bez vanosów. Rewelacyjna jednostka. Nie ma się w zasadzie co psuć. W miarę prosta konstrukcja. Części w normie. Często cieknie spod dekli zaworów - uszczelki ok 100zł za sztukę(x2), oraz ze zbiorniczka wyrównawczego pompy wspomagania - tym nie należy się przejmować, chyba, że leci ciurkiem. 300km robi swoje i dobrze leci. Piękny dźwięk v8. Szybko się nagrzewa i długo studzi. Wchodzi ok 7.5 l oleju, więc tutaj większy wydatek.
~matraks
Sedan 740 i L 286KM 210kW
Silnik 4,4l, V8, 286KM. Niesamowity moment obrotowy 440NM! Mam wersje na podwojnym Vanosie. W porownaniu ze starszym 4.0l ciagnie od samego dolu i spala odrobine mniej paliwa;) Ale niestey nie ma rozy bez kolcow... Te Vanosy z czasem zaczynaja \"klekotac\" i wtedy juz jest mniej pieknie... Moja jak na razie nie ma tego problemu, ale wiekszosc 740 juz ma Vanosu do naprawy, co sie wiaze z kosztami rzedu 5-8 tys zl!!!
~MikiTno
Sedan 730 i 218KM 160kW
Nie mam zastrzeżeń co do osiągów, niektórych może zrazić kultura pracy silnika ale jak dla mnie V8 musi trząść budą. Podzespoły i ich rozmieszczenie (a raczej upchanie) mogą stanowić problem przy ich ewentualnej wymianie. Na niskich obrotach silnik męczy się i nie daje wrażeń, jednak na autostradzie odżywa i staje się rasowym ogierem.
~Burgund
Sedan 728 i 193KM 142kW
to niesamowite, ale ten samochód ma rewelacyjny silnik, wszystko ładnie wygłuszone, idealny na długie wyjazdy, szczególnie nocą, silnik nie przeszkadza w jeździe, a osiągi są jego wielkim atutem. Sam nie lubię jeździć szybko, bardziej stawiam na luksus jazdy, lecz ten samochód ma werwę i jak potrzebuje wcisnąć gaz - nie ma problemu.
~SPiDi
Sedan 740 i B40/1 286KM 210kW
Silniczek na prawdę dynamiczny i elastyczny. Piękne brzmienie V8, która jest słyszalna dopiero po uchyleniu szyberdachu, bądź okna. Polecam na prawdę 4 litrową jednostkę lub jej następce 4.4 litra, bo silnik ten łączy oszczędność (jeżeli 15 litrów BP po mieście można nazwać oszczędnością) oraz przyzwoite osiągi i dynamike.
~Łukasz M...
Sedan 728 i 193KM 142kW
Silnik to kultowe M52B28 na pojedyńczym vanosie, o ile jest marzeniem posiadaczy e36 czy e49 to już w e38 nie robi szału, aczkolwiek pozwala na wmiarę dynamiczną jazde i sprawne zostawianie z pod świateł 90% aut jeżdzących po naszych drogach, ale jednak od BMW oczekuje się czegoś więcej
~Adam
Sedan 728 i 193KM 142kW
Silnik praktycznie bezawaryjny, tylko wymieniam oleje 360 tys przebiegu nadal półsyntetyk, skrzynia pancerna debilo odporna, przeniesienei napędu bajka przy 120 km/h ok 2 tys obr. przy 140-150 2,5 tys obr. dzięki temu w trasie można zronić 100 km za ok 20 zł na LPG przy dużych prędkościach.
~Tomasz
Sedan 725 tds 143KM 105kW
Silnik moim zdaniem minimalnie za słaby. Ale spokojnie wystarcza do jazdy po mieście - większość kierowców i tak nie potrzebuje lepszych osiągów, a w trasie spokojnie utrzymuje ustawioną na tempomacie prędkość. Jeżdżę najczęściej w granicach 140-150 km/h i jest to idealna prędkość dla tego samochodu.
~Daro
Sedan 728 i 193KM 142kW
Silnik jest idealny jak na swoje lata, dość mocy i elastyczności na niskich obrotach. A jak przestawi się rozrząd przy ok 3600 obr to jest jeszcze fajniej. Ale jakbym miał kupić drugi raz to wolał bym silnik 4.4 V8 benzyna albo 3.9 V8 diesel, auto swoje waży (1920kg masy własnej przy silniku 2.8)